Domů » Jaké jsou výhody online MBA studia?

Jaké jsou výhody online MBA studia?

by svet zeny

Online MBA studium je atraktivní volbou pro dospělé profesionály, kteří chtějí rozšířit své vzdělání a zlepšit své kariérní perspektivy, aniž by museli upozadit své zaměstnání nebo dojíždět na výuku. Online MBA studium je navrženo tak, aby poskytovalo vysokou kvalitu vzdělání, ale s daleko větší flexibilitou a možností studovat z pohodlí domova.

Maximální flexibilita

Studenti tak mohou studovat kdykoliv a kdekoliv, což jim umožňuje skloubit studium s prací, koníčky i rodinnými povinnostmi. Online MBA programy jsou navíc často nabízeny ve formě „asynchronního“ vzdělávání, což znamená, že studenti nemusí být online ve stejnou dobu jako ostatní studenti nebo lektoři. Místo toho mohou pracovat na svých úkolech a studovat materiály v rámci svého vlastního harmonogramu.

Jak říká ředitel institutu CEMI, největšího poskytovatele online MBA studia v České republice, Mgr. Štěpán Mika: „Pokud studujete MBA online, můžete se studiu věnovat kdykoli to vyhovuje vám. Budete mít k dispozici všechny studijní materiály a můžete si sami rozvrhnout, kdy se jimi budete zabývat. Formou konzultací s lektory pak můžete řešit své prakticky zaměřené seminární práce a závěrečnou diplomovou práci. Získáte tak maximální časovou flexibilitu.“

Nižší náklady na studium

Další výhodou online MBA studia jsou výrazně nižší náklady. Online MBA studium je obvykle levnější než prezenční studium, protože nevyžaduje cestování ani ubytování. Studenti také nemusí platit za učební pomůcky nebo materiály, protože studijní materiály jsou poskytovány elektronicky. Například na institutu CEMI mají studenti po celou dobu studia k dispozici online jak studijní materiály přímo od lektorů, tak přístup do online knihovny Bookport od nakladatelství Grada s více než 9 000 knihami od uznávaných odborníků. Podle průzkumu tohoto institutu také ušetří studenti online studia jen na dojíždění více než 25 000 Kč oproti těm, kdo by studovali v kombinované (víkendové) formě.

Rychlejší absolvování MBA

Online MBA studium je také atraktivní pro všechny, kteří hledají rychlejší způsob, jak získat svůj prestižní titul MBA. Mnoho programů umožňuje studentům dokončit program v kratším čase než prezenční MBA programy, například na institutu CEMI je možné studium MBA dokončit již za 9-12 měsíců online studia.

Větší výběr MBA oborů

Renomované vzdělávací instituce pak poskytují širokou škálu online MBA oborů a specializací, takže si studenti mohou vybrat obor, který nejlépe odpovídá jejich zájmům a profesním cílům. Díky tomu mohou studenti získat cenné znalosti a dovednosti, které jsou relevantní pro jejich současnou nebo budoucí kariéru.

V zásadě lze tedy říci, že online MBA studium je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají flexibilní a cenově dostupné způsoby, jak rozšířit své vzdělání a zlepšit své kariérní vyhlídky.