Domů » Jedinečné dílo „Muži 28. října“ vystaveno v centru Prahy

Jedinečné dílo „Muži 28. října“ vystaveno v centru Prahy

by info@press-media.cz

Na počest těm, kteří stáli u zrodu samostatného Československa, byla vytvořena umělecká edice „Muži 28. října“. Tato edice, která vypráví příběhy Aloise Rašína, Vavro Šrobára, Antonína Švehly, Jiřího Stříbrného a Františka Soukupa, je naprostou raritou. Neskutečné množství práce těch nejlepších v oboru dalo vzniknout naprosto unikátní památce. 

V první řadě edice obsahuje knihu, kde jsou sepsány osudy výše uvedených mužů.
Kniha vznikla pomocí klasických polygrafických tiskařských metod. Nejen tedy, že je vytištěna na ručně vyrobeném papíře, ale dokonce je i ručně vázaná. Obálka je vytvořena z dubového dřeva a hřbet je potažen kůží marockých koz. Samozřejmostí je i možnost individualizace dozdobení ryzím zlatem nebo drahými kameny. 

Součástí edice je také pět zlatých pamětních medailí z 24 karátového zlata. Ty jsou raženy hlubokým reliéfem. Ten se sice dnes již nepoužívá, ale právě díky silnému tlaku, který dnešní stroje už nemají, je vidět každý detail. Poslední, ne však méně důležitou částí kolekce je raritní poštovní známkový aršík, lupa z broušeného skla a rukavice vyrobené z jehněčí kůže. Na vytvoření této unikátní edice se podílelo přes 50 českých řemeslníků, mistrů, zlatníků a dalších. 

Něco takového určitě stojí za to vidět. Na vlastní oči se můžeme o krásách a výjimečnosti tohoto díla přesvědčit nejen v Pasáži českého designu v budově ČNB, ale i v ulici Na Poříčí, kde je pobočka bezpečnostních schránek 24SAFE. Právě tato firma je partnerem projektu “Muži 28. října”.  Pokud by vás edice zaujala a vy si ji objednali, dostanete díky partnerství zdarma schránku, kam budete moci tuto vzácnost bez obav uložit. 24SAFE je totiž největším a nejmodernějším poskytovatelem bezpečnostních schránek v republice. Nejen že chrání vaše věci před odcizením, ale i před přírodními živly, jako jsou například oheň nebo voda. Přístup ke schránce máte samozřejmě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. 

Více informací o edici naleznete na stránkách www.muzirijna.cz. Více o bezpečnostních schránkách 24SAFE na www.24safe.cz

You may also like