Domů » Výroba plastů aneb kde všude lze používat plastové desky

Výroba plastů aneb kde všude lze používat plastové desky

by info@press-media.cz

Plast je dnes jeden z nejpoužívanějších materiálů, z něhož je možné vyrobit prakticky cokoliv. Výroba plastových polotovarů je technologicky docela náročné, takže se jí v našich končinách věnuje jen několik firem. Výroba plastů a obecně plastových desek vždy odpovídá poslednímu vývojovému trendu a samozřejmě i dotyčné legislativně. Kde všude lze plastové desky využít?

více v článku...

Vlastnosti extrudované plastové desky

Výroba plastů je zaměřena především na kvalitu a stoprocentní uspokojení potřeb zákazníka. U plastových desek jsou důležité zejména jejich vlastnosti. Tyto produkty vynikají vysokou chemickou odolností a jsou vhodné také k hlubokému tažení. Společně s možností svařování a lepení lze tyto plastové desky relativně dobře obrábět. Hladký povrch zase umožňuje potisknout desky s libovolným motivem, který se navíc díky dobré odolnosti vůči povětrnostním vlivům jen tak neoškrábe.

Kde lze plastové desky použít?

Plastové desky mají stejně jako plastové tyče různé možnosti využití. Hojně se používají ke konstrukci přístrojů a nádob, kde se uplatí jejich prvotřídní odolnost v kombinaci s nízkou hmotností. Překvapivě se dají použít i ve fotografickém průmyslu nebo jako obložení čističek. Plast samozřejmě nepatří k elektricky vodivým materiálům, což znamená, že se plastové desky mohou využít i při konstrukci skříňových elektrických rozvaděčů.

Plastové desky jsou dostupné v různých barvách

I když není výroba plastových desek nikterak jednoduchá, díky speciálním technologiím je možné vytvořit několik barevných a velikostních variant tohoto produktu. Plastové desky si můžete pořídit třeba v šedé, bílé, červené nebo modré či žluté barvě. Standardní rozměry jsou většinou skladem, ovšem po domluvě s výrobcem si můžete objednat i nestandardní desky dalších barev.

Plastové desky se dají použít takřka všude, a to díky svým jedinečným vlastnostem a několika dostupným rozměrům.

You may also like