Domů » 4 důležité postřehy pro výběr dlažby na terasu

4 důležité postřehy pro výběr dlažby na terasu

by svet zeny

Sotva jste zazimovali zahradu, už myslíte na to, co bude potřeba dělat na jaře? Dneska se zaměříme na výběr dlažby na terasu, balkon nebo lodžii. Terasa bývá zastřešená, nebo propojená s obývacím pokojem pomocí francouzského okna. Pokud máte terasu bez přístřešku, také si k tomu řekneme pár podrobností. Jdeme na to.

více v článku...

Postřeh číslo 1: Vlastnosti

Rozhodně nejdůležitějším kritériem pro výběr dlažby – ať už venkovní – nebo na terasu jsou vždy její vlastnosti. A to mrazuvzdornost, protiskluznost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Jak už jejich názvy napovídají, dlažba mrazuvzdorná zvládne bez popraskání i velmi nízké teploty. Protiskluznost nám pomáhá při dešti nebo sněhové nadílce neproměnit naši dlažbu v jedno velké kluziště. A povětrnost, to je jasné. Dlažba tedy snese bez újmy i veškeré výkyvy počasí.

Postřeh číslo 2: Návaznost

Další, co bychom měli brát na zřetel je propojení prostoru. Máte hotový domeček a chystáte se pokládat dlažbu pouze venku? Nebo zařizujete celý nový, doslova od podlahy, a chtěli byste provázat dlažbu v obývacím pokoji, rovnou s průchodem na terasu? Také není nemožné si tohle řešení promyslet dodatečně a vyměnit stávající dlažbu v obývacím pokoji.

Postřeh číslo 3: Výběr barev

Vzhled a design jsou v dnešní době rozhodně důležité. U venkovní dlažby je ale důležitá hlavně praktičnost. Jak už jsme zmínili výše, dbejte na to, aby vámi zvolené odstíny dlažby na terasu měly správné vlastnosti a bylo možné je použít. Dále se zamyslete, zda plánujete pokládat do prostoru, který bude (třeba i výhledově) zastřešený, nebo nikoliv. Pro zastřešený prostor, tedy lodžii anebo terasu, verandu, pergolu, je možné totiž vybrat i tmavší odstíny barev. Pokud se vám tmavé barvy líbí, myslete na to, že na bosou nohou na rozpálené dlažbě nejspíš neuděláte ani krok. Pro otevřené terasy tedy dlaždice ve vlastním zájmu vybírejte ve světlejších odstínech. Největší trend v dnešní době zastávají dekory betonu a dřeva.

Postřeh číslo 4: Pokládka

Než začnete, promyslete si, jak byste chtěli dlažby na terasu pokládat. Je totiž spoustu možností.
Tou nejjednodušší, nejrychlejší a nejvíce trendy je pokládka na tzv. terče. Podmínkou je, že síla dlaždice pro tuto pokládku musí být 2 cm. Terče jsou buď rektifikační nebo pevné. Jednoduše je rozestavíte do prostoru, od okrajů po střed, podle velikosti dlaždice a za chvíli máte hotovo. Pokud terče nejsou pro vás to pravé, můžete dlaždice jednoduše pokládat také na štěrk, do trávy, do písku anebo do betonu.

Kde vám s tím poradí?

Díváte se na všechny informace a stejně z toho nejste úplně moudrý? To vůbec nevadí! Od toho jsou tu totiž profíci. V prodejnách KERAMIKA SOUKUP a.s. vám se vším poradí. Od výběru dlažby na terasu se správnými vlastnostmi, přes harmonickou návaznost. Bát se nemusíte ani o barvy a design. Je tady opravdu z čeho vybírat! Poraďte se také o způsobu pokládky. Navštivte jednu z prodejen KERAMIKA SOUKUP a.s. a svěřte se do rukou profíků.— Meta: Už vám někdo poradil, na co se zaměřit při výběru dlažby na terasu? Že ne? Tak to jste na správném místě. Máme pro vás 4 postřehy pro snazší rozhodování. —

You may also like