Domů » 7 důvodů, proč se často od srdce zasmát

7 důvodů, proč se často od srdce zasmát

by Filípek Dr

Chcete-li být zdraví a mít spoustu energie, zajděte si na komedii. I lékaři potvrzují, že smích je ten nejlepší lék na duši i fyzické tělo bez vedlejších účinků. Věčné lenochy snad potěší informace, že má podobný efekt, jako cvičení. Tudíž nemusíte běžet do tělocvičny, stačí si přečíst pár vtipů, shlédnout komedii nebo najít jiný důvod k pořádnému smíchu. Přinášíme vám sedm pádných důvodů, proč se namísto kabonění raději pořádně ze srdce zasmát.

Posiluje imunitu

Již několikrát prokázanou pravdou je, že pesimisté jsou až 4 x náchylnější na různá onemocnění, jako je chřipka a nachlazení, rýma, záněty a daleko hůř se jich dotýkají stresové situace ve srovnání s věčnými smíšky.

Zahání bolest

Smích stejně jako cvičení vyplavuje endorfiny – hormony štěstí. Ty mají schopnost tlumit bolest, ať už menstruační nebo bolest hlavy.

Nahradí cvičení

Během smíchu se člověk více nadechuje, což zrychlí srdeční tep – podobně je tomu u cvičení. Lépe se tudíž prokrvuje mozek a celé tělo. Plíce dostávají až 4 x více kyslíku.

Zlepšuje zažívání

Jak je to možné? Při smíchu totiž pracuje více bránice, plíce i hrudní koš, což působí podobně jako masáž na žaludek a střeva. To způsobuje rychlejší zažívání.

Působí proti stresu

Smích brzdí vylučování adrenalinu (stresový hormon), tudíž se díky němu cítíte více uvolnění. Zdravý smích pomáhá k tvorbě hormonů, jež na tělo působí obdobně, jako sedativa či antidepresiva. Nejenže smích zahání psychickou a fyzickou bolest, ale minimalizuje pocity smutku a deprese.

Likviduje infekce a nádory

Už jsme si výše uvedli, že smích posiluje imunitu, ale mimo to má ještě i schopnost ničit infekce a nádory v těle tím, že díky němu roste počet buněk, které si poradí s těmito neřády.

Prevence zubního kazu

Jak smích souvisí se zubním kazem? Asi tak, že během smíchu se produkuje v ústech větší množství slin. A právě to má kladný vliv na prevenci zubního kazu.