Domů » 8 způsobů, jak posílit imunitu…

8 způsobů, jak posílit imunitu…

by Filípek Dr

Býváte často nemocní? Míváte dlouhodobě rýmu, opakující se afty či jiné zdravotní problémy naznačující, že vaše imunita není na tom zrovna nejlépe? Nejen na jaře a podzim mnoho z nás trápí časté nachlazení, rýma, chřipky či jiné zdravotní potíže. Mnohdy stačí vystoupit z klimatizovaného prostředí do toho venkovního, které je rozdílné a problém je na světě. Přitom mnohdy stačí tak málo, aby se organismus stal odolnějším a uměl si poradit v mnoha situacích. Přinášíme vám seznam zajímavých rad, jak snadno zvýšit obranyschopnost organismu.

více v článku...

Otužujte se

Otužování je jedním z účinných způsobů, jak zvýšit obranyschopnost organismu. Ovšem musí být prováděno postupně, pravidelně a správně.

Pravidelný pohyb

Aktivní pohyb do zdravého životního stylu bezesporu patří a posilování fyzické kondice je předpokladem zdravě fungujícího imunitního systému. Je to prosté: „bude-li v dobré kondici vaše tělo, bude v dobré kondici i vaše imunita.

Stravování

K pohybu musíme přičíst ještě i zdravé stravování. Během dne by měl člověk dopravit do svého těla nutričně vyvážené živiny a zapomínat nesmíme také na příjem vitamínů. Do stravy se vyplatí zahrnout vitamín C – kiwi a citrusové plody, zeleninu, luštěniny, ořechy a semínka – zinek, vitamín E a D, hořčík. Dále pak česnek, jako přírodní antibiotikum, kysané potraviny (kefír, zelí) zlepšují trávení. Maso, ryby a speciální potraviny, jako je goji, mořské řasy atd. Zkrátka pestrá strava bohatá na veškeré živiny.

Probiotika

Probiotika pomáhají udržet zdravou střevní mikroflóru, posilují obranyschopnost organismu a minimalizují riziko vzniku infekce.

Nekuřte a nepijte hodně alkoholu

Není žádnou novinkou, že kouření oslabuje imunitu a okrádá tělo o vitamíny. Kuřák je vždy náchylnější na vznik infekcí. Totéž platí o nadměrné konzumaci alkoholu. Je rozdíl dát si po obědě či večeři skleničku (dvě deci) nebo vypít celou láhev.

Pitný režim

Zde patří voda, různé čaje, ovocné a zeleninové šťávy, ale i polévky. Snažte se nešidit své tělo na tekutinách.

Čerstvý vzduch

Pokud nechodíte na procházky, pak je nejvyšší čas to napravit. Aktivní pohyb na čerstvém vzduchu je důležitý. Vyčistíte hlavu, odpočinete si duševně, hýbete se a dýcháte čerstvý vzduch, co imunitnímu systému prospívá.

Kvalitní spánek

Vydatný a kvalitní spánek je pro zdraví klíčový. Dopřejte svému tělu nabrat energii a regenerovat. Nedostatek spánku tělo a imunitu oslabuje. Unavený a vyčerpaný člověk snáze onemocní.

You may also like