Domů » 6 důvodů proč konzumovat pomeranče

6 důvodů proč konzumovat pomeranče

by Filípek Dr

Pomeranče jsou velmi známé a oblíbené citrusové plody. Vždyť kdo by nemiloval jejich sladko-kyselou šťávu? Mimo to, že skvěle chutnají, přinášejí lidem celou řadu zdravotních benefitů. Patrně k nejznámějšímu důvodu patří vitamín C, ale určitě to není jediný, proč pomeranče konzumovat. Zajímají vás i další důvody? Pak pokračujte ve čtení a zjistěte, jaké další bonusy vám přinese zařazení pomerančů do svého jídelníčku.

více v článku...

Pomeranče a krása

Pokožka – Pomeranče se nepoužívají v kosmetickém průmyslu jen proto, že mají osvěžující vůni. Mnoho krémů, pleťových masek a jiných kosmetických produktů obsahuje extrakty z pomerančů. Už jsme zmínili vitamín C, jenž je výtečný také pro pokožku, protože eliminuje volné radikály a zabraňuje tak poškození kůže. Vitamín C se postará o pěkný a mladistvý vzhled pokožky a vitamín A, který se v něm nachází také, pomáhá udržovat zdravé kožní membrány.

Vlasy – Mimo pokožky prospívá konzumace pomerančů i vlasům. Vitamín C je důležitý pro výrobu kolagenu a udržení pevných vlasových tkání. Zařadíte-li pomeranče do svého jídelníčku, vlasy se stanou pevnější a nebudou vypadávat.

Bystrý mozek

Pomeranče mimo vitamínu C a A obsahují ještě vitamín B9, který podporuje vývoj mozku a udržuje jej v dobrém stavu. Díky skvělému nutričnímu složení je pomeranč výtečnou potravinou i pro těhotné ženy, tudíž jeho konzumací snižují riziko výskytu neurologických onemocnění u plodu.

Zdravé oči

Vitamín A v pomeranči přispívá k udržení zdravé oční sliznice a chrání zrak především v době stárnutí, kdy dochází k věkem podmíněné degeneraci.

Zdroj vlákniny

Pomeranče jsou zdrojem rozpustné i nerozpustné vlákniny, jež pomáhá udržet žaludek i střeva zdravé. Konzumací těchto citrusových plodů přispíváte k prevenci zácpy.

Lepší spermie

Vitamín C a antioxidanty přítomné ve většině citrusových plodů (i v pomerančích) zlepšují pohyblivost a kvalitu spermií. Kyselina listová je klíčovou živinou, která spermie udržuje zdravé a zamezuje poškození.

Snižují cholesterol

Flavonoidy nacházející se v pomerančích snižují riziko mozkové mrtvice a srdečního infarktu. Toto ovoce obsahuje vlákninu pektin, která účinně snižuje cholesterol. Chcete-li mít zdravé srdce, jezte pomeranče.