Domů » 7 přínosů magnet fishingu – jak lovit poklady?

7 přínosů magnet fishingu – jak lovit poklady?

by svet zeny

Magnet fishing je zajímavý a zábavný způsob, jak trávit volný čas. Oč jde? Na pevné lano uvážete extra silný magnet a spustíte na dno do vodních hlubin rybníka, řeky, jezera. Vytáhnete z vody. Chvíle překvapení: přicvaklo se k magnetu něco? Podívejte se na 7 přínosů magnet fishingu v praxi.

Magnet fishing je outdoorová aktivita – hledání kovových předmětů ve vodě pomocí silného magnetu a lana. Je to jedinečný způsob trávení volného času, který nabízí napětí a zábavu. Čím může být tato poměrně nová a tak trochu zvláštní kratochvíle přínosná?

více v článku...

1) Skvělá příležitost pro rodinné výlety a dobrodružství s přáteli

Magnet fishing může být vynikající rodinnou aktivitou, kde se hodí spolupráce a týmová práce. Je to zajímavý způsob, jak trávit čas s rodinou a vytvořit společné vzpomínky. Větší děti se mohou naučit základy magnetismu. Co všechno se k magnetu přicvakne a co ne?

2) Pomocí silného magnetu čistíte životní prostředí

Hledání pokladů pomocí silného magnetu pomáhá udržovat životní prostředí čisté – tím, že odstraňujete železný a ocelový odpad z vodních ploch. Kovové předměty, které se nacházejí ve vodě, mohou být nebezpečné pro životní prostředí a zdraví ryb i dalších vodních živočichů.

Pomocí magnetic fishingu je z vody pomáháte odstraňovat. Ovšem je potřeba ctít jedno ze základních pravidel magnetického rybaření:

Co z vody vytáhnete, nikdy nehodíte zpět, ale odnesete do popelnice nebo sběrného dvora.

3) Posílíte tělo, někdy je tahání magnetu fuška

Magnet fishing, který spočívá v hledání a vytahování kovových předmětů z vody pomocí silného magnetu a pevného lana, je skvělý způsob, jak cvičit svou fyzickou kondici. Tato aktivita vyžaduje určité úsilí, jako například tahání magnetu po dně, a vytahování nalezených předmětů na břeh, které jsou někdy docela těžké.

Navíc, magnet fishing je zábavná a zajímavá aktivita, která vám umožní objevovat nečekané poklady a zajímavé kovové předměty, jež byly dříve skryté pod hladinou.

Tip: Na vytahování hodně těžkých předmětů se hodí ocelový hák pro magnet fishing.

4) Možná naleznete ve vodě opravdu poklad!

Magneting fishing nabízí šanci na nalezení zajímavých historických předmětů a artefaktů. Tyto předměty mohou zahrnovat staré mincovní sbírky, historické šperky, zbraně, nástroje, nádobí a mnoho dalšího.

Takové předměty mívají velkou historickou a kulturní hodnotu. Poskytují pohled do minulosti a do života lidí v dané oblasti. Je však třeba myslet na to, že cenné historické nálezy patří do muzea. Ale může vám náležet nálezné.

5) Poznání nových přátel díky magnet fishingu

Magnet fishing a hledání předmětů ve vodě pomocí silného magnetu a pevného lana je dobrou příležitostí setkat se s jinými lidmi, kteří se této aktivitě také věnují. Existuje mnoho skupin a komunit, kde se lidé, kteří se věnují magnet fishingu, mohou setkávat, sdílet své zkušenosti a tipy, a také se společně účastnit různých akcí, jako jsou například vycházky a soutěže.

Tyto komunity poskytují příležitost pro rozvoj nových přátelství a pro sdílení nadšení pro tuto zábavu. Navíc, sdílení zkušeností a tipů s jinými lidmi může pomoci při zlepšení dovedností při magnet fishingu a umožnit pod vodou nalézt více kovových předmětů.

6) Více času venku u vody pro pevnější zdraví – s magnetem v ruce

Pokud nebudete na lov pokladů vyrážet jen v třeskuté zimě, ale i během slunných teplých dní, tak je pohyb na čerstvém vzduchu určitě prospěšný pro zdraví. Magnet fishing je zábavný a napínavý způsob, jak trávit čas venku.

Aktivita vám umožní užít si slunce, vzduch a pohyb v přírodě. Navíc, magnet fishing vyžaduje fyzickou aktivitu. Trávení času venku v přírodě mívá pozitivní vliv na náladu a celkové psychické zdraví.

7) S magnet fishingem objevíte nová místa i ve svém okolí

Tato aktivita vám umožní prozkoumat vodní plochy, kterým jinak možná nevěnujte pozornost. Mohou to být řeky, jezera, rybníky, kanály a další vodní plochy ve vašem okolí, které nabízejí nečekané poklady a možná zajímavé kovové předměty ukryté na jejich dně.

Magnet fishing dává příležitost prozkoumat okolní krajinu a poznat rozmanitost přírody. Může to být skvělá příležitost poznat své město nebo kraj z jiného úhlu pohledu.

Kam pro výbavu? Silné magnety, lana a další výbavu seženete na Unimagnet.cz