Domů » Venkovní rolety jsou výbornou investicí

Venkovní rolety jsou výbornou investicí

by svet zeny

Okenní stínění může mít celou řadu forem. Kdo chce šetřit za všech okolností, pořídí si závěsy. Interiérové žaluzie už jsou samozřejmě o něco dražší, na druhou stranu je možné s jejich pomocí snadněji korigovat propustnost světla.

Ovšem tím nejlepším, co je možné si dnes v tomto segmentu pořídit, jsou venkovní rolety. Jejich cena je sice ještě vyšší než v případě interiérových žaluzií, avšak část z investovaných peněz se nakonec majitelům vrátí zpátky.

více v článku...

Příjemný stín

Prvotním účelem všech předokenních rolet je zajišťovat soukromí a stínění. V současné době, kdy jsou kamery zcela běžně součástí mobilních telefonů či dronů, jsou rolety vážně nutným okenním doplňkem. Stačí lamely stáhnout dolů a zvědavý soused či lidé na ulici mají rázem po ptákách.

Stínění je rovněž důležité, hlavně tedy v letních měsících, kdy už má sluníčko pořádnou sílu a jeho paprsky tudíž dokáží být pěkně otravné. Stažené rolety umožňují se bez potíží vyspat i během dne, případně se dívat na film bez dotěrných odrazů na obrazovce.

Šetří peníze i ušní bubínky

Jak už bylo naznačeno na začátku textu, mohou si na sebe venkovní rolety alespoň částečně vydělat. Mají totiž výborné izolační vlastnosti. Díky tomu je snadné nastolit v interiéru velmi dobrou tepelnou pohodu, aniž by bylo nezbytné nastavovat topení, respektive klimatizaci na maximum.

Venkovní rolety dokáží ocenit nejen lidé, kteří touží efektivně šetřit na energiích, ale rovněž i jedinci, které otravuje hluk zvenčí. Rolety totiž dokáží fungovat i jako skvělá zvuková izolace.

Vhodné i pro bytové domy

Hodně lidí se domnívá, že rolety si mohou užívat pouze lidé žijící v rodinných domcích. To samozřejmě není pravda. Venkovní rolety na bytové domy se instalují docela běžně, jelikož je o ně velký zájem. A nejde pouze o novostavby.

Spousta bytových družstev si nechala ihned po zateplení domu rolety nainstalovat a vzhledem k současné energetické krizi bude takových zákazníků přibývat.