Domů » Budete malovat? Řiďte se principy Feng shui

Budete malovat? Řiďte se principy Feng shui

by info@press-media.cz

Malování bytu je velká věc. Barvy mohou zcela změnit charakter bydlení, a to bohužel i negativně. Proto byste si měli dát při výběru barevných kombinací záležet a pokud možno – řiďte se dle osvědčených principů stylu Feng shui. V rámci této filosofie barvy symbolizují pět základních přírodních elementů a jsou jim přisuzovány různé vlastnosti.

Ložnice

V ložnici trávíte čas odpočinkem a spánkem. V pravidelných intervalech zde na vás působí energie barev, a proto byste měli zvolit harmonické a zdraví prospěšné tóny. Ideální jsou modrá, zelená, hnědá, béžová či světle žlutá. Na škodu není ani pár prvků v akcentech červené – zajistí vám kreativitu a dodají energii při milostných hrátkách.

Dětský pokoj

Vybrat dítě do dětského pokoje není snadné. Profesionální malíři pokojů doporučují místnost rozdělit na několik částí – na spaní, učení a hraní. Velkou chybou je použití pouze světlých tónů – naopak byste měli sáhnout po barvách, které rozvíjí kreativitu a fantazii. U lůžka postupujte jako v ložnici, ovšem u stěny pracovního stolu přichází na scénu barvy podporující psychickou rovnováhu a soustředění – bílá, růžová, šedá, oranžová, žlutá či purpurová. Hrací koutek vymalujte barvami související s elementem dřeva – hnědou a zelenou.

Obývací pokoj a jídelna

Jak vymalovat pokoje, které sdílí celá rodina? Vzhledem k tomu, že jednotliví členové vnímají působení barev odlišně, rovnou zavrhněte divoké barevné kombinace a velmi světlé barvy. Odborníci na malířské a natěračské práce dodávají, že krokem vedle je také sladění do jediné barvy. Vhodné jsou naopak barvy písku a půdy, protože harmonizují vztahy. Hnědá a zelená pak zlepšují zdraví a vitalitu. Dekorace a doplňky mohou být v červených či oranžových tónech.