Domů » Chrání si Češi svůj majetek?

Chrání si Češi svůj majetek?

by info@press-media.cz

To je velmi dobrá otázka. Průzkumy nám ukazují, že Češi jsou zodpovědní. Svého majetku si s nadsázkou cení ještě více než zdraví. Občas se ale při sjednávání pojištění dopouštějí chyb. Například si občas spletou pojištění domácnosti a nemovitosti. V zásadě je rozdíl v tom, že pojištění nemovitosti kryje konkrétní vybranou nemovitost – třeba podlahu nebo zdi. Pojištění domácnosti potom kryje vybavení domácnosti, neboli všechno co se v domácnosti nachází.

více v článku...

Popis pojištění

Vědět, co všechno si pojistit je tedy velmi důležité. Do skupiny domácnosti patří například také elektronika, nábytek nebo dokonce oblečení. I to znamená v případě ztráty velkou finanční nepříjemnost. Zvláště pak, pokud jste módní guru. Nežeňte se ani za co nejlevnějších pojištěním. To může mít v základu velmi málo výhod a navíc je možné nemovitost doslova podplatit. Dochází k tomu, je-li nemovitost špatně oceněna. Přesnou hodnotu byste tak měli znát i vy sami.

Některé pojišťovny podpojištění dokonce i penalizují. Dalším problémem je opačná situace, kdy dojde k přepojištění. Neboli nadhodnocení vaší nemovitosti. Na papíře sice vypadá dobře, pojišťovny si to ale velmi dobře hlídají. V případě pojistné události tak k vyplacení částky nedojde.

Pojištění odpovědnosti

Takové pojištění odpovědnosti se hodí i v dalších případech. Například pracujete-li s penězi. Nepozornost se může stát každému, a takové manko je na konci dne rozhodně nepříjemnou záležitostí. Stejně tak zničíte-li majetek nedopatřením druhé osobě. Je jedno, zda je to někdo úplně cizí, rodinný příslušník nebo kolega z práce. Máte-li jistotu, že jsou takové situace chráněny, bude se vám usínat lépe.

Cena za takové pojištění je velmi výhodná a ušetřit může mnoho problémů. Zjistěte si o něm více na https://ergo.cz.

You may also like