Domů » Co je to numerologie

Co je to numerologie

by info@press-media.cz

Numerologie je víra v okultní, božský nebo mystický vztah mezi číslem a jednou nebo více časově kolidujícími událostmi. Je to také obor zabývající se číselnými hodnotami písmen ve slovech a jménech prostřednictvím alfanumerického systému.

Pokud je numerologie aplikována na jméno člověka, jedná se o formu onomantie. Často je spojována s paranormálními jevy, jako například astrologie a podobně. Pak se jedná o svého druhu věštecké umění.

Navzdory relativně dlouhé historii samotné podstaty myšlenek numerologie se přímo tento pojem používá krátce. V angličtině se objevuje teprve počátkem 20. století. Můžeme to dát do souvislosti s tehdy vzrůstajícím zájmem o okultní jevy.

Nápadným shodám čísel věnovala značnou pozornost řada autorů, včetně i slavného Sigmunda Freuda, který se o tomto tématu rozepsal ve svém Úvodu do psychoanalýzy. Co všechno lze numerologií zjistit a jak?

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je vlastně čas nebo spoustu věcí o slonovi či jak se supermodelka Kendall Jenner stala slavnou.