Home Pro Muže Jak se opravují vzduchové brzdy?

Jak se opravují vzduchové brzdy?

by info@press-media.cz

Brzdy u osobních automobilů jsou kapalinové, u nákladních vozů, autobusů, kamionů či návěsů jsou vzduchové. Když se pokazí, musí se, stejně jako ty u osobních aut, opravit. Výhodné řešení je repas.

Oprava brzdového třmenu nemusí stát jmění

U všech oprav, odstraňování závad a náhlých problémů nás vždy nejvíce děsí cena. Provoz auta není levná záležitost a jakékoli komplikace či výdaje navíc mohou citelně zasáhnout do rozpočtu. Ne vždy je ale nutné hned volit to nejdražší řešení, které existuje, ale vyplatí se poohlédnout se i po jiných možnostech. Oprava brzdového třmenu repasí může vyjít jen na třetinu částky, kterou by stála koupě nových. Životnost repasovaného i nového třmenu je přitom stejná.

Repase brzdových třmenů se vyplatí

Vlastnosti i vzhled mají repasované třmeny také stejné, jako ty nové a i proto na ně dostanete roční záruku. Pokud během této doby bude cokoli v nepořádku, v rámci záruky bude překontrolováno. Repase brzdových třmenů má tři základní části. Nejprve se třmen rozebere, celý vnitřní agregát se vyjme a vnitřek odlitku se otryská od rzi. Poté je natřen speciální barvou pro odolnost vůči venkovním vlivům a v poslední fázi se celý vnitřní agregát vymění za nový a repasovaný třmen je hotový.

Oprava brzdových třmenů se dělá i u téměř nových aut

Vzduchovým brzdám nesvědčí vlhko ani posypová sůl. Obojímu se však během podzimu, zimy i jara lze jen těžko vyhnout v běžném provozu a tak se i relativně nových aut týká oprava brzdových třmenů. Naštěstí ji lze provést rychle, často proběhne renovace ještě týž den, a buď se opraví přímo váš třmen z vašich brzd, nebo je dodán jiný, již repasovaný, který je skladem, což také pomůže zkrátit dobu potřebnou na opravu. Opravené brzdy jsou samozřejmě plně funkční a to za třetinovou cenu, než by bylo potřeba investovat do nových.

You may also like

Leave a Comment