Domů » Pořízení nového auta – záležitost na méně než týden

Pořízení nového auta – záležitost na méně než týden

by info@press-media.cz

Doby, kdy se na auto čekalo několik měsíců nebo dokonce let, jsou naštěstí dávno pryč. V současnosti je pořízení nového automobilu snadnou záležitostí. Díky tomu, že prodejci i výrobci mívají poměrně velké množství aut skladem, může od rozhodnutí koupit nový vůz po první jízdu uběhnout jen několik dnů. To může být výhodné pro spoustu osob, které akutně řeší koupi nového auta a nemohou si dovolit čekat týdny na jeho dodání.

Pokud má již budoucí majitel rozhodnuto, který vůz je pro něj nejvhodnější, může rovnou navštívit prodejce automobilů. Ten je schopný ověřit, zda vůz s požadovanou výbavou je ihned k dispozici. S prodejcem zákazník také domluví podrobnosti týkající se financování.

více v článku...

Široké možnosti financování

Automobil není levnou záležitostí. Ne každý má možnost hradit celou pořizovací cenu vozu z vlastních zdrojů. Využít lze také následující nabídky:

  1. Půjčka na auto od bankovní nebo nebankovní instituce
  2. Finanční leasing (Splácení ceny vozidla v měsíčních splátkách, vlastníkem se řidič stává až po úplném splacení.)
  3. Operativní leasing pro soukromé osoby (Relativně nová alternativa k půjčce na auto. V tomto případě jde v podstatě o nájem vozidla, nejedná se o klasickou půjčku.)

Se zvolením vyhovujícího financování většina prodejců pomůže a většinou nabídne i své speciální finanční produkty. V případě obou leasingů je povinné ručení již v této službě zahrnuto. Odpadá tím velké množství papírování spojeného s vyřizováním povinného ručení „po vlastní ose“ a vybíráním nejvýhodnější nabídky. Nejzásadnějším faktem je to, že už když nový majitel opouští autosalon, je kryt pojištěním. Auto je v tuto chvíli opatřeno dočasnou SPZ.


Využijte srovnávač povinného ručení.


Přihlášení nového vozidla

Další povinnost, která na nové majitele automobilu čeká, je nahlášení vozu v registru silničních vozidel. Dříve příslušnost registru ovlivňovalo trvalé bydliště majitele. Tato podmínka byla v letošním roce zrušena a přihlášení může proběhnout na kterékoliv pracovišti.

K registraci jsou zapotřebí následující dokumenty:

  • přihlášku k registraci vozidla
  • originál velkého technického průkazu
  • kupní smlouvu nebo fakturu k vozidlu
  • zelenou kartu (doklad o povinném ručení)
  • průkaz totožnosti
  • doklad o zaplacení správního poplatku (800 Kč)

Není žádným tajemstvím, že registry bývají často zahlcené. Nejsou výjimkou dlouhé fronty. Předejít dlouhému čekání může řidič objednáním se na konkrétní den a hodinu prostřednictvím on-line objednávkového systému. V takovém případě je majitel auta na registru odbaven ve zvolený čas. Nová SPZ je vydávána okamžitě v místě registru.

Povinné záležitosti jsou tímto krokem splněny. Pro bezproblémové cestování stačí už jen nalepit dálniční nálepku. Řidič už pak nemusí hlídat, která část jeho cesty je zpoplatněná a která nikoliv.

You may also like