Domů » Jak vybrat vhodný konferenční stolek?

Jak vybrat vhodný konferenční stolek?

by svet zeny

Výběr konferenčního stolku je jedním z nejdůležitějších, ale často přehlížených rozhodnutí při zařizování interiéru. Konferenční stolky jsou přitom ve viditelné části obývacího pokoje a plní nejen estetickou, ale i praktickou funkci. Koneckonců, kam bychom bez konferenčního stolku odkládali své oblíbené nápoje, časopisy, dálkové ovladače a smartphony?

Konferenční stolek je pravděpodobně tím, co dodává obývacímu pokoji největší charakter. Obvykle jsou na něm uloženy osobní předměty a dekorativní akcenty, které odrážejí vaši osobnost.

více v článku...

Jak postupovat při výběru?

Prvně by měly konferenční stolky odpovídat velikosti sedací soupravy. Obecným pravidlem je, že by měl být velký alespoň jako polovina pohovky, zároveň by však neměl přes pohovku přesahovat. Co se týče výšky, ta by měla být přibližně stejná jako výška sedací soupravy, plus minus několik centimetrů.

Typy konferenčních stolků

Jaký typ konferenčního stolku je do obývacího pokoje ideální volbou? Všechno záleží na typu pohovky. Pokud máte standardní horizontální pohovku, vhodné je zvolit oválný nebo obdélníkový konferenční stolek. V případě, že máte sekční pohovku zahrnující i křesla nebo pohovku ve tvaru písmene L, pak sáhněte po kulatém nebo čtvercovém provedení.

Oválné konferenční stolky

Oválné konferenční stolky skvěle vyvažují formu a funkci. Snadno se okolo nich pohybuje a nabízejí dostatek prostoru pro odkládání věcí na horní straně. Velkou výhodou je, že nedisponují ostrými hranami, takže oválné stolky ocení hlavně v domácnostech s dětmi.

Obdélníkové konferenční stolky

Obdélníkové konferenční stolky jsou rozhodně modernější a nabízejí největší plochu pro práci.

Kulaté konferenční stolky

Kulatý konferenční stolek je opravdu lákavý pro hosty a velké rodiny, které chtějí občas jíst u konferenčního stolku při sledování filmu. Přidejte na druhou stranu nějaké pufy na podlahu a večírek či společné setkání může začít. V ten okamžik jídelní židle a stůl nepotřebujete.

Čtvercové konferenční stolky

Čtvercové konferenční stolky poskytnou vašemu obytnému prostoru pěkný a symetrický vzhled. Jsou nejpraktičtějším tvarem konferenčního stolku a někdy mohou nabízet úložný ve spodní části.

Jestliže hledáte konferenční stolek, komody, šatní skříně a další druhy nábytku, podívejte se do nabídky e-shopu Atan.cz.