Domů » Elektronická docházka by měla mít v mateřských školách své místo

Elektronická docházka by měla mít v mateřských školách své místo

by info@press-media.cz

Pohybujete-li se ve školství, určitě s námi budete souhlasit v tom, že by bylo potřeba jej zmodernizovat. Zejména přejít na chytré aplikace v mobilu a více využívat moderní technologie. Elektronická docházka je pouze prvním krokem k pokroku v mateřských školách, jaké jsou ty další?

více v článku...

Proč se elektronická docházka ještě běžně nepoužívá v MŠ?

Zatímco základní a střední školy během výuky využívají tablety, notebooky i stolní počítače, využívání elektroniky v mateřinkách stále pokulhává. Přitom i obyčejná elektronická docházka by znamenala obrovskou změnu. Usnadnila by systém omlouvání i počítání absencí a proměnila by docházkový systém pro školky v moderní a praktický.

Aplikace pro mateřské školy usnadní práci všem

Ovšem modernizace docházkového systému je pouze prvním krokem na cestě k modernizaci. Dalším by mělo být využívání aplikace pro mateřské školy. Ta už totiž existuje, je zcela funkční a obsahuje tolik nástrojů, že je jen těžko představitelné, jak bez ní mohly školky fungovat tak dlouho. Protože chytré telefony jsou běžnou součástí našich životů, měli bychom je využívat na maximum.

Díky školce v mobilu bude vše fungovat jako na drátkách

Školka v mobilu dokáže propojit rodiče s učiteli, učitele s vedením a vedení s rodiči. Kruh tak bude uzavřen a komunikace nebude nikde váznout. V rámci aplikace se dají posílat hromadné i soukromé zprávy, omlouvat děti, ale také si přečíst aktuality o tom, co se v mateřské škole děje a plánuje.

Modernizace předškolního vzdělávání je zcela nezbytná a měla by proběhnout co nejdříve. Používání aplikací může komunikaci se mateřskými školami a celý systém jejich fungování zefektivnit. Elektronické docházky, hromadné zprávy, ale i přehled o aktuálním dění neustále po ruce, to jsou jen některé z přínosů, které školka v mobilu přináší.

You may also like