Domů » Maledivy – tip na nezapomenutelnou dovolenou

Maledivy – tip na nezapomenutelnou dovolenou

by svet zeny

Přinášíme Vám žhavý tip na destinaci, kde strávíte nejlepší dovolenou Vašeho života. Jedná se o Maledivy, ostrovní stát v Indickém oceánu. Do této destinace můžete letět v kteroukoliv roční dobu. Počasí je tam tropické, teploty se během celého roku pohybují kolem 30°C. Užívat si budete průzračné vody Indického oceánu. Nemusíte se bát že za dovolenou na Maledivách utratíte Vaše celoživotní úspory. Letět na Maledivy se dá i za přijatelné náklady. Pokud ale chcete zažit luxus, bydlet ve vile na moři, chodit na masáže nebo si dokonce zahrát golf, pak se připravte na opravdu vysokou částku.

více v článku...

Co zažít na Maledivách

Nudit se určitě nebudete. Můžete sice celý pobyt strávit na pláži na lehátku pod palmou, byla by to ovšem velká škoda. Okolní vody nabízí mnoho zážitků. Stačí vzít masku s ploutvemi a pár metrů od břehu uvidíte bohatý podmořský život. Když budete mít štěstí, můžete potkat mořskou želvu nebo mantu. Ze břehu uvidíte malé žraloky jak se učí lovit. Když vyjedete na placený výlet, můžete zažít plavání se žralokem obrovským. Můžete také zažít plavání s hejnem rejnok. Oblíbená aktivita hlavně pro děti je pak pozorování delfínu ze člunu.

Na své si přijdou potápěči. Na Maledivách fungují certifikované dive centra. Pokud rybaříte, rozhodně doporučuje své rybářské umění na Maledivách vyzkoušet.

Jak se dostat na Maledivy

Maledivy leží přibližně 9000 km do Prahy. Pravidelné letecké linky létají obyčejně s jedním přestupem. Přímé letecké spojení můžete využít z letiště Vídeň, popřípadě z německých letišť. Cesta na Maledivy Vám zabere přibližně 12 hodin.

Ubytování na Maledivách

Pokud rádi poznáváte místní kulturu, zvolte jeden z lokálních ostrovů. Nejznámější je ostrov Maafushi. Na ostrově je mnoho hotelů a penzionů. Další oblíbený a krásný ostrov se jmenuje Ukulhas. Na lokálních ostrovech ovšem platí zákaz dovozu a konzumace alkoholu. Resorty na Maledivách jsou pak určené pro náročnější klienty. Jeden z nejlepších resortů při porovnání cena – výkon je Sun Island resort. Doporučujeme i oblíbený resort nedaleko hlavního města Paradise Island resort.

Maledivy jsou v posledních letech velmi oblíbenou destinací. I přes vzrůstající počet návštěvníku se na pláži nebudete mačkat s desítkami dalších turistů. 

You may also like