Domů » Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?

Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?

by info@press-media.cz

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a noci u veterináře a následně hodiny v chovatelských potřebách, abyste se nechali poradit, co vašemu mazlíčkovi prospěje a co ne, může se stát, že jednou dojde k nepříjemné situaci nebo-li otravě.

Čím dřív se vám povede zjistit, že je něco špatně, tím samozřejmě líp.

Základní příznaky otravy se u různých zvířat mohou velmi lišit, hodně záleží taky na konkrétní látce, která se do organismu dostala.

více v článku...

Co může otravu způsobit?

Otravy psů nejčastěji můžou způsobit rodenticidy (jedy na hlodavce, ty uškodí i kočkám), metaldehyd (jed na slimáky) a fridex. Ohrozit kočíčí zdraví můžou přípravky proti parazitům, a to v případě, že majitel omylem dá zvířeti přípravek, původně určený pro psy. Další nebezpečí představují zkažené potraviny a voda, v létě – voda v rybnících a tůních, kde se psi rádi koupou. V bytě je rizikovou zónou především kuchyně s ledničkou (možná netušíte, jak zlé může být pejskovi třeba po avokádu nebo čokoládě?) a všechna místa, kde se uschovávají potraviny, čistící prostředky a jiné chemikálie.

Jak otravu poznáme?

Ať už u pejska nebo kočky, většinou dojde k rychlému zhoršení zdravotního stavu.

Zkontrolujte, zda váš nezbeda má aspoň jeden z těchto příznaků:

  • Zvracení
  • Slabost 
  • Apatie
  • Nechuť k jídlu
  • Krev ve stolici
  • Krvácení z tělních otvorů
  • Křeče
  • Bolestivé reakce
  • Slabost svalů
  • Neschopnost pohybu
  • Změna velikosti zorničky

Některé z daných jevů můžou svědčit nejen o otravě, ale i o řádě dalších nemocí, takže v každém případě byste se měli obrátit na vašeho veterináře. Ovšem ještě před tím, než vytočíte číslo a nahlásíte akutní situaci, můžete poskytnout vašemu mazlíčkovi rychlou a účinnou pomoc v podobě přípravku EnteroZOO.

Pomůže EnteroZOO? Ano!  

EnteroZOO je jemný gel bez chuti a zápachu, což umožňuje rychlou aplikaci – nepotřebujete něco vymýšlet, abyste to do mazlíčka konečně dostali. Přípravek se může zamíchat do krmiva nebo být podán s oblíbeným pamlskem. Pokud ale zvíře jídlo odmítá, což je v případě otravy dost pravděpodobné, stačí rozředit EnteroZOO ve vodě nebo rovnou podat stříkačkou do tlamy (přesné dávkování pro psy, kočky a další zvířata najdete v příbalovém letáku, resp. tu https://www.enterozoo.eu/data/pribalovy_letak.pdf).  

I když nedojde k okamžitému zlepšení celkového stavu hned po aplikaci gelu – pamatujme si, že hodně záleží na tom, co přesně a v jakém množství váš mazlíček spotřeboval – musíte vědět, že přípravek už začal fungovat. EnteroZOO je adsorbent tvořený organickým minerálem a čistou vodou. Jeho „chytrá“ činnost spočívá v tom, že jeho křemičité částečky dokážou „rozeznat“ v těle ty škodlivé, navázat je na sebe a odvést z těla co nejrychleji ven. Prospěšné látky přitom v organismu zůstávají, samotný přípravek se ale do těla nevstřebává.

Jelikož EnteroZOO nelze předávkovat, v případě otravy podejte zvířeti rovnou dvojnásobnou dávku, načež se pokuste vyvolat zvracení – urychlíte tím proces očištění organismu. Pak podání gelu zopakujte a pokračujte návštěvou veterinárního lékaře. 

You may also like