Pokud přemýšlíte nad pořízením termotiskárny, za pomocí které vytvoříte etikety a vytisknete účtenky, nabídne se vám celá řada řešení. Stejně tak byste neměli zapomenout ani na potřebné příslušenství. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno byste měli zohlednit, abyste neprohloupili.
Samotný název napovídá, že technologie termotisku používá pro potištění podkladu teplo. V určitých situacích představuje lepší řešení než inkoust a laser. Termální tisk (respektive termotisk) je rychlý, navíc vytištěný materiál je odolný. Potom jen dokoupíte PPL etikety a štítky a můžete posílat balíčky zákazníkům přes kurýrní služby jako PPL, DPD, GLS, Česká pošta, GEIS a podobně.
více v článku...
Kdy se používá termotisk?
Termálním tiskem zhotovíte štítky a etikety, účtenky, jízdní doklady, dále pak potisknete i plastové kartičky či fotografický papír.
Setkáte se hned se dvěma druhy termálních tiskáren, přičemž první je založen na přímém termotisku, druhý zase na termotransferovém tisku.
Přímý termotisk
Tiskárna pro přímý termotisk disponuje hlavicí s topnými tělesy, přes která prochází termopapír, na němž je speciální chemická vrstva. Při styku s teplem se barva mění z bílé na černou. Přímý termotisk je tichý i rychlý, nicméně počítejte s nízkým rozlišením do 300 DPI.
Vzhledem k tomu, že termální vrstva postupem času bledne, protože je citlivá na světlo, nedoporučuje se tento druh tiskárny pro tisk kupních či pracovních smluv, etiket u zboží a podobně.
Termotransferový tisk
Druhou metodou je termotransferový tisk, který používá polovodičové fólie, respektive pásky vyrobené z polyesteru. Termotransferová páska má neviditelnou ochrannou vrstvu, která se podobá laminační fólii, a tím pádem je výsledek chráněn proti sedření, vodě i působení UV záření. S touto technologií uspějete při potisku plastů, textilií i keramiky.