Domů » Porovnání parametrů Astrill VPN a TotalAV VPN: Co vybrat?

Porovnání parametrů Astrill VPN a TotalAV VPN: Co vybrat?

by info@press-media.cz

Jaká VPN nabízí více funkcí, Astrill VPN, nebo TotalAV VPN? U obou VPN jsme porovnali parametry, sečetli body a výsledek je 6,4/10 vs 4,8/10.

více v článku...

Rychlost downloadu a uploadu Astrill proti TotalAV VPN, kdo je rychlejší?

U VPN se vyplatí koukat zejména na rychlost, což platí také o Astrill a Total AV VPN.

První jmenované jsme naměřili rychlost stahování 72 Mb/s, porovnávaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 46 Mb/s. Astrill VPN tak byla o 26 Mb/s rychlejší nežli TotalAV VPN.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u Astrill jsme naměřili 10 Mb/s. Total AV VPN jsme průměrně naměřili 9 Mb/s. Je tak o 1 Mb/s pomalejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 28 ms. Druhé TotalAV jsme naměřili průměrných 42 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž Astrill se ukázala být o 14 ms lepší.

Bodové ohodnocení Astrill VPN : TotalAV činí 4 /10 – 3/10.

Daří se Astrill VPN přehrávat seriály z Netflixu?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, Astrill tuto dovednost má. Většinou stačí spustit VPN a vybrat některou ze zemí, Total AV VPN Netflix odemknout zvládne.

VPN můžete také použít i pro odblokování videí, která jsou v ČR nedostupná, přičemž, Total AV VPN tuto dovednost nabízí. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube nabízí.

Mezi další důležité funkce VPN patří ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a kill switch. Např. Astrill poskytuje DNS ochranu a TotalAV VPN zase neposkytuje white-listing.

V hodnocení funkcí je celkové skóre 8 /10 ku 8/10.

Porazí konkurenci Astrill v šíři nabídky zemí?

Nedostatečná nabídka serverů může způsobit nízkou rychlost, Astrill VPN spravuje 109 serverů. V katalogu TotalAV VPN je uvedeno 70 serverů. První z dvojice tak udává o 39 víc .

Vyplatí se sledovat také počet zemí, který u TotalAV VPN v okamžiku psaní článku byl 35. Druhá srovnávaná VPN nabízí 57, čili o 22 víc. V tomto srovnání tedy vítězí .

Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých Astrill připojí 5. TotalAV VPN současně připojí 1 zařízení. Všechny parametry najdete v článku nejlepší VPN pro PC.

Jaké platformy zvládá Astrill a které umí Total AV?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, Astrill VPN má v nabídce zařízení se systémem Android a připojí zařízení s iOS. Druhá VPN ze srovnání TotalAV VPN iPhone iOS zabezpečí, zařízení se systémem Android dokáže zabezpečit.

Poskytování informací o uživatelích VPN se řídí zákony země, kde má společnost registrované své sídlo. Astrill je registrována na Seychelách. Druhá z VPN má sídlo ve Velké Británii.

Aplikace Astrill není k dostání v českém překladu, TotalAV VPN česky taky přeložena není.

Ve známkování podporovaných platforem dosáhla Astrill VPN skóre 9/10, TotalAV VPN získává známku 4/10.

Srovnání cen Astrill VPN a TotalAV VPN

TotalAV VPN si lze předplatit za 244 Kč měsíčně, druhou VPN si můžete objednat již od 247 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 1/10 pro první VPN a 1 /10 pro druhou VPN.