Domů » Rozmanitost kočičí symboliky:

Rozmanitost kočičí symboliky:

by info@press-media.cz

Kočka je v metaforické rovině pokládána za jeden z nejrozmanitějších symbolů vůbec. Hluboce je spojena především s duchovním světem, konkrétně s říší mrtvých a samotnou smrtí. Ostatně některé starověké kultury přímo věřily, že kočky jsou vysloveně schopny komunikovat s mrtvými.

Tuto symboliku navíc převzalo velké množství kultur, které vetkly tato zvířata do svých mytologií. Například norská bohyně lásky Freya jezdila na voze taženém dvěma kočkami. V jihovýchodní Asii je zase kočka symbolem finanční prosperity.

Pro nás jsou tato zvířata velmi často zosobněním rozkošnického života, který klade důraz na pohodlí. Není divu, kočka je noční tvor a přes den tak mnoho času prospí. Kočičí předení dokáže podle některých studií snížit srdeční tep člověka.

Po boku milovaného mazlíčka se jednoznačně zklidníme, tak proč se k němu vlastně v hektickém světě alespoň chvíli nepřidat? A pokud žádné chlupatého kamaráda doma nemáte, pojďte se s námi alespoň podívat na další zajímavosti o kočkách.

Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Například úvahu o  ezoterice či o stromu života.