Domů » 6 věcí, které je třeba zvážit před stavbou domu

6 věcí, které je třeba zvážit před stavbou domu

by info@press-media.cz

Stavba nového domu může být velmi stresující. Přestože se nemůžete vyhnout všem problémům nebo komplikacím během procesu výstavby domu, můžete je minimalizovat tím, že budete připraveni.

více v článku...

Kdo bude v domě bydlet?

Jednou z prvních věcí, kterou budete chtít při stavbě domu zvážit, jsou vaše potřeby – jak nyní, tak v budoucnu. Budou mít významný vliv na mnoho vašich rozhodnutí. Zamyslete se nad svým současným životním stylem a podívejte se na 5 až 10 let dopředu. Například:

Pořádáte často večeře nebo rodinné oslavy? Možná potřebujete větší kuchyň a obývací pokoj. 

Kolik osob bude v domě bydlet? Jste svobodná, nebo máte manžela či manželku? Máte v současné době nějaké děti?

Jaký je váš rozpočet?

Při stavbě domu si musíte být jisti, že si ho můžete dovolit. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je sestavit si rozpočet na stavbu, vybavení a dokončení nového domu. Hned na začátku si uvědomte, v čem jste ochotni dělat kompromisy. Určitě nešetřete na kvalitě práce a materiálů. Na začátku možná ušetříte, ale za několik let vás opravy mohou stát mnohem více. Vytvořte si rezervu pro případ neočekávaných výdajů.

Nezapomeňte zohlednit vedlejší stavby, jako je přístřešek pro auto, altán nebo venkovní dlažba. Budete si v nejbližší době kupovat auto? (T.O.P Auto Bratislava je ponuka modelov značky Volvo.) Jinými slovy, počítejte se vším.

Kdo postaví váš dům?

Pokud se nechystáte stavět dům sami, budete si muset najmout kvalifikovaného a zkušeného stavitele, který váš sen promění ve skutečnost. Najít firmy pro výkopové a stavebné práce je snadné, ale ne všechny jsou stejné. Musíte si najít stavitele, který se vám líbí a který vyhovuje vašim potřebám a přáním. Můžete si být jisti, že si s nimi vybudujete vztah a budete se s nimi cítit dobře po celé následující měsíce.

Kde budete stavět?

Je třeba zvážit několik faktorů, včetně:

Blízkost práce, škol a obchodů. Nechcete jezdit každý den několik hodin do práce. 

Váš životní styl. Mějte na paměti své zvyky a koníčky. Máte rádi blízkost přírody a chcete mít zahradu? Nebo rádi chodíte do společnosti?

Bezpečnost. Ať už se rozhodnete postavit si dům kdekoli, měli byste se tam cítit bezpečně. Nezapomeňte prozkoumat bezpečnostní údaje potenciálních lokalit. 

Pokud máte zájem o nastavenie performance kampaní, obraťte se na společnost Lighthouse Media Solutions.