Domů » Pro kolisty, rodiny s dětmi, ale i pěší, je Třeboňsko rájem

Pro kolisty, rodiny s dětmi, ale i pěší, je Třeboňsko rájem

by svet zeny

Třeboňsko je krajem rybníků, hlubokých lesů, menších i větších vesniček, které vás podmaní svou historickou nádherou, ale i neuvěřitelně krásnou fotografickou přírodou. Získalo si srdce mnoha básníků, ale i malířů, a proto věříme, že si tato část České republiky podmaní i vás. Nazujte si pevnou obuv a vyrazte za poznáním a novými zážitky. Ať už na prodloužený víkend či na letní dovolenou, věřte, že si to tu užijete. 

více v článku...

Výlet si užijí i děti

Jelikož je Třeboň a jeho okolí rozmanitá část naší zemičky, nebudou se zde nudit ani děti. Při návštěvě města nezapomeňte navštívit zdejší zámek. V areálu zámku lze zahlédnout Dům přírody, interaktivní expozice, velkou spoustu vycpaných zvířat a mnoho dalších, které budou děti jednoznačně bavit. V informačním centru na náměstí lze dokonce domluvit večerní procházku s výkladem.  

Malým, ale i velkým mlsným jazýčkům se jistě zalíbí v muzeu zvaném Třeboň v marcipánu. Najdete zde dávné pověsti, legendy a mnoho jiných zajímavých informací tvořených z marcipánu. Nechybí zde ani takzvaná tvořivá dílnička, v níž si můžete pomocí marcipánu vymodelovat to, co budete chtít. Na závěr se můžete odměnit pralinkami, dorty a dalšími.

Pro ty, kteří se rádi prochází

Třeboň, ale i jeho okolí je ideální pro krásnou a zároveň nenáročnou pěší turistiku vhodnou samozřejmě i pro děti. Doporučujeme dojít na náměstí, které je opravdu nádherné a jeho okolní uličky připomínají historické uličky v Itálii. Přímo z města vede mnoho stezek kolem rybníků, zámecké zahrady a tak dále. Rybník Rožmberk je vůbec nejvyhledávanějším rybníkem tohoto kraje. Lemují jej krásné stromy na aleji. Sedněte si tu, odpočívejte a načerpejte sílu.

A pokud se chcete naopak projíždět na kolech, využijte skvěle značené cyklostezky, které vás povedou například do Stráže nad Nežárkou, Lomnice nad Lužnicí, Chlumu u Třeboně a dále. Ubytování v Třeboňsku nabídne každému z nás přesně to, co hledá. Takže pokud tu strávíte víkend či týden, jednoznačně budete spokojeni. 

You may also like