Domů » Bydlete jako ve francouzském bytě

Bydlete jako ve francouzském bytě

by info@press-media.cz

Je to sen asi většiny z nás. Lehký moderní design, na stole čerstvé květiny a ve vzduchu mísící se vůně kávy a zrovna upečeného pečiva. Za okny váš čeká Francie plná elegance, stylu a nadčasových trendů, které překvapí a uchvátí. Mísí se zde velkoměsto s venkovem. No opravdu kdo z nás by nechtěl žít například v Paříži? My jsme si pro ty z vás, kteří by chtěli do svého domova přinést něco z francouzského způsobu bydlení, připravili pár tipů. Tak pojďme na to, S’il vous plaît!

více v článku...

Pohodlí, jednoduchost a domov

Jako každý jiný i Francouzi si váží pohodlí, proto sáhněte po pohodlné sedací soupravě, velké posteli a vytvořte ve svém bydlení malá zákoutí, kam si můžete sednout a číst si jako například na parapetu. Použití polštářů a dek je samozřejmostí. Na TV stolky či stolky konferenční dejte jako ozdobu květiny a svíčky. Tam kde jsou čerstvě nařezané květiny a zapálené svíčky, tam se žije. Vynechejte přílišné přeplácání jinými dekoracemi a stejně tak to nepřehánějte s velkými kousky nábytku. Obývací stěny či šatní skříně nemohou chybět, ale volte jejich odlehčené varianty, které dají prostoru možnost vyniknout a neudusí ho.

Jemnost

Barvy jsou jednoznačně základního spektra a ne příliš vibrantní. Jelikož chceme docílit světlého interiéru, neuděláte chybu, pokud sáhnete po krémových odstínech, nebo jiných přírodních tónech. Jestliže chcete v zařizování uplatnit nějakou barvu pestrou, sáhněte po jejím pastelové variantě. A kde? Zdi musí jednoznačně být světlé, nebo dokonce bílé. Nábytek může být i z tmavého dřeva, ale nepřežeňte to. Zároveň to také nepřehánějte s protipólem, stačí jen jeden či dva kousky, jako jsou třeba bílé komody. Důvodem je slunce, chceme domov plný slunečního světla a bílá je poněkud příliš chladná na vytvoření oné atmosféry. Důležitá je kombinace barev, aby se navzájem nevyrušovaly, ale splývaly a doplňovaly se.