Domů » Tajemné a symbolické. Co o vás prozradí černé šperky?

Tajemné a symbolické. Co o vás prozradí černé šperky?

by Eppi.cz

Černá barva se drží na módním výsluní už několik let, na špercích se s ní však můžeme setkat až v poslední době. Černé šperky jsou dramatické, nepřehlédnutelné a excentrické. Jaké legendy se s magickými černými klenoty pojí? A proč černé perly od pradávna zdobily královské šíje? 

Existuje pár ikonických kousků, které by v dámské šperkovnici neměly chybět. Černé šperky jsou nestárnoucí a pohled na ně vás neomrzí ani za několik desítek let. O jakých skvostech je řeč a co na vás prozradí? 

více v článku...

Magické diamanty

Tajemné černé diamanty stály dlouhá léta na okraji zájmu ve světě šperků. Vděčí tomu samozřejmě za svůj odstín. Černá je totiž pro mnoho lidí barvou smrti a smutku. V tomto případě má však význam zcela opačný. Černé diamanty symbolizují mystickou sílu, stabilitu a silně podtrhují charisma. Něžnému pohlaví sluší černé diamantové náušnice, muži po černých diamantech často sáhnou v podobě manžetových knoflíčků. 

Královny perel

Ryze ženské a jemné perly promění černá barva v dramatický a neotřelý šperk. V odstínu noci se však rodí pouze perly tahitské, které jsou vzácné, výjimečné a exotické. Šperky z černých perel se proto od pradávna zdobili maharádžové, císařovny i královny. Symbolem bohatství a úspěchu ale zůstaly dodnes. Černé perly zasazené do stříbrných náušnic jsou ideálním dárkem pro emancipované a úspěšné ženy. 

Mystické ruthenium

Polský chemik Jerdzej Sniadecki ruthenium vyrobil už v roce 1807, přesto se tento ušlechtilý materiál dostává do popředí až v poslední letech. Klenotům dodává neotřelý design a nádech mystičnosti. Ruthenium dnes šperkaři s oblibou používají hlavně na náušnice, přívěsky i prsteny s diamanty. Můžete se s ním dokonce setkat v podobě zlatých snubních prstenů, které vzácné ruthenium promění v jedinečný šperk.

You may also like