Home Pro Ženy České byznysmenky v boji proti epidemii pomáhají seniorům, šijí roušky a vyrábějí dezinfekci

České byznysmenky v boji proti epidemii pomáhají seniorům, šijí roušky a vyrábějí dezinfekci

by info@press-media.cz

Podnikatelky a manažerky v Česku, na Moravě a ve Slezsku pomáhají bojovat proti šíření virové choroby COVID-19. Zajišťují dodávky léků a potravin seniorům, šijí roušky a vyrábějí dezinfekci. Pomoc asociace sdružující na 160 členek koordinuje částečně centrálně, podnikatelky a manažerky jsou ale aktivní i po své ose a regionálně.

„Přicházíme s cílenou pomocí, aktivní jsme centrálně i regionálně,“ říká Kateřina Haring, prezidentka ČMAPM.

Pražská podnikatelka Saša Horáčková, majitelka kosmetického studia Laserslim, se vrhla na výrobu a distribuci dezinfekce: „Máme možnosti domluvit a zajistit výrobu dezinfekce. Je velké množství zájemců, musí nahlásit čísla, kolik litrů potřebují.“ Zároveň ovšem připomíná, že líh, základní ingredience pro výrobu dezinfekce, je nyní nedostatkovým zbožím.

Pomoc ohroženým skupinám nabízí ostravská organizace Zkušení.cz podnikatelky Hany Čmielové. „V současné situaci nastupující pandemie je nejvíce ohroženou částí seniorská populace. Proto by senioři neměli navštěvovat místa se zvětšeným pohybem lidí. Nabízíme seniorům pomoc s nákupem a dovozem potravin, vyzvednutím léků v lékárně, zajištěním pochůzek a dalšími aktivitami,“ doplňuje členka ČMAPM Čmielová.

Také tým Jany Vávrové, ředitelky ostravské neziskové organizace Péče srdcem poskytující sociální služby seniorům, zajišťuje pomoc a šití roušek v Ostravě. „Vzhledem k nízkým počtům dodaných roušek je sháníme po vlastní ose, šijeme, abychom neohrozili klienty, kterým je kolem 80 a 90 let. V tom nám pomáhají i rodiny seniorů, s nimi se dělíme o práci,“ říká Jana Vávrová.

Na šití roušek se momentálně soustředí i módní návrhářka a malířka Marcela Vymyslická, majitelka ostravského salónu Marva de Luxe, Věra Kaderková, majitelka reklamní agentury Rustika z Jevíčka či majitelka kosmetického studia Reny Renata Šebelová a další.

Podle Kateřiny Haring jsou podobně aktivní desítky dalších členek asociace, které si navzájem pomáhají i v rámci sdružení. „Takto nabídla pomoc zaměstnancům podniků všech členek asociace firma Gymbee, která nabízí péči o zdravý životní styl prostřednictvím stovek audio a video lekcí umístěných online. „Všem zaměstnancům všech členek asociace nabízíme neomezený přístup do Gymbee.cz,“ uvedla zakladatelka firmy Petra Mikulcová.

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek byla založena v roce 1995. Sdružuje ženy, které pomáhají ostatním podnikatelkám a manažerkám uplatnit se v profesním životě a naučit se jej skloubit nejen s rodinným životem, ale i se svým osobním rozvojem. Další informace o asociaci lze nalézt na webových stránkách https://www.cmapm.cz/.

You may also like

Leave a Comment