Domů » Tajemství španělské gastronomie

Tajemství španělské gastronomie

by info@press-media.cz

Rádi si pochutnáváte na zahraniční gastronomii a nevynecháte příležitost ochutnat ani tu španělskou? Jen stěží byste hledali kuchyni, kde se mísí tolik chutí. Španělská gastronomie má bohatou tradici a v historii byla silně ovlivněna stravováním Arabů a Židů. Velký vliv na ni měli především proto, že ve středověku obývali Pyrenejský poloostrov. Zapomenout nelze ani kulinářské umění „nového světa“, neboť Španělsko po dlouhá století opanovalo nejedno panství v Americe. Velký vliv na španělskou kuchyni měla také sousední Francie. Je tedy více než jasné, že ve Španělské kuchyni existují mezi jednotlivými regiony určité rozdíly. Ochutnat však ve Španělsku můžete také jídla, která jsou charakteristická pro celou zemi.

více v článku...

Na co nezapomenout při přípravě španělských pokrmů?

Stejně jako kdekoliv jinde ve Středomoří, tak také ve Španělsku se hojně používat při přípravě pokrmů olivový olej. Španělsko je dokonce považováno za největšího producenta a zároveň také konzumenta na světě. K charakteristickým španělským potravinám pro přípravu této jižanské kuchyně patří česnek, cibule, rajče a papriky. Z koření se často používá šafrán a římský kmín. Díky internetovému portálu společnosti Bassta můžete také z tepla svých domovů poznat, na čem si Španělé rádi pochutnávají. Možná se právě jimi necháte inspirovat při přípravě vánočního nebo narozeninového večírku. Objevíte zde totiž tipy www.bassta.cz/produkty/ na velmi kvalitní gastro balení olivových olejů, zeleniny, ovoce, ryb či koření.

Připravte si doma typické španělské jídlo

Mnohé z těchto surovin můžete použít při přípravě typických španělských pokrmů. K nim bezpochyby patří sušená šunka jamón strano, tapas či tortilla espaňola. Velmi populární je také studená polévka gaspacho připravovaná z rozmačkané směsi rajčat, paprik, česneku, cibule, strouhanky, citronu a oleje. Světově proslulá je také paella, která je považována za národní jídlo Španělů.

You may also like