Domů » Tipy na zdravou snídani, která dodá energii na celý den

Tipy na zdravou snídani, která dodá energii na celý den

by info@press-media.cz

Chutná a zdravá snídaně dodá energii a zpříjemní ráno. Vhodná přitom může být snídaně slaná i sladká, záleží na tom, co má kdo rád. Co snídat, aby to bylo chutné a zároveň zdravé?

Někteří snídani raději vynechávají, jiní si bez ní nedokážou představit začátek dne. Snídani lze částečně nahradit nebo doplnit různými nápoji z ovoce a zeleniny. Vitamíny a potřebné tekutiny dodají hlavně zdravá smoothie, například smoothie z limetky a máty, které se hodí zejména na letní dny.

více v článku...

Vejce stokrát jinak

Příkladem zdravé snídaně, která zároveň zasytí na dlouhou dobu, jsou vejce. Připravit je lze na obrovské množství způsobů. Vhodná jsou míchaná vajíčka, omeleta, vejce nahniličko, naměkko i natvrdo, volské oko, zastřené vejce… V podstatě jakýkoliv způsob přípravy je zdravý, pokud není použito příliš velké množství tuku.

Výhodou je také velké množství možností, čím vejce doplnit. K podávání se hodí především celozrnné pečivo, čerstvá i tepelně upravená zelenina, bylinky, žampiony a tak dále.

Nápady nejen na snídaňová jídla přináší portál www.Receptik.cz, který obsahuje ty nejlepší recepty české i zahraniční kuchyně.

Řecký jogurt s ovocem a ovesnými vločkami

Řecký jogurt s ovocem a ovesnými vločkami je spásou hlavně tehdy, když není času nazbyt. Doplnit jej lze jakýmkoliv ovocem dle chuti, například banánem, borůvkami, jahodami, jablkem a podobně. K doslazení je případně možné použít třeba med nebo rostlinný sirup.

Skvělou alternativou řeckého jogurtu je skyr, který obsahuje větší množství bílkovin a má krémovější konzistenci. K snídani se stejně jako řecký jogurt hodí naprosto perfektně.

Ovesná kaše stokrát jinak

Ovesnou kaši lze připravit s vodou, klasickým mlékem i rostlinným mlékem. K dochucení poslouží jakýkoliv druh čerstvého nebo sušeného ovoce, ořechy, různá semínka, oříškové máslo, med, rostlinné sirupy… Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Ovesnou kaši je možné připravit na milion způsobů a díky tomu nikdy neomrzí. Zároveň představuje skvělý zdroj vlákniny, sacharidů, vitamínů a minerálních látek. Obsah živin do značné míry závisí na tom, co všechno kaše obsahuje. Přesto lze ovesnou kaši obecně označit za zdravou snídani.

Cottage s pečivem a zeleninou

Sýr cottage je plný bílkovin, díky čemuž zasytí. Zároveň je lehoučký a vhodný i pro ty, kterým se po ránu z příliš těžkého jídla dělá nevolno. A aby toho nebylo málo, cottage má velmi nízký obsah kalorií, proto je vhodný i při hubnutí.

Existuje mnoho možností, jak tento sýr konzumovat. Je možné ho připravit jak na sladko společně s ovocem, tak na slano se zeleninou nebo pečivem. Výborně chutná v kombinaci s jahodami, borůvkami, malinami, rajčaty, okurkou i paprikou.

Domácí granola

Granola se v posledních letech řadí mezi velmi populární snídaňová jídla. Jedná se o směs oříšků a různých semínek, která je doslazená například medem nebo javorovým sirupem. Přidat lze také kokos, ovesné vločky nebo kakao. Granola je velmi variabilní a žádný univerzální recept v podstatě neexistuje.

Zároveň je velmi jednoduchá na přípravu, tudíž si ji každý může vyrobit sám podle vlastní chuti. Ráno ji stačí smíchat s jogurtem a zdravá, rychlá a sytá snídaně je na světě.

You may also like