Domů » Trápí vás suché lokty a suchá pokožka? Poradíme, jak to zlepšit…

Trápí vás suché lokty a suchá pokožka? Poradíme, jak to zlepšit…

by Filípek Dr

Je to poměrně běžný a pro někoho i docela nepříjemný problém. Pokud je suchost kůže velká, může dojít k svědění či poprskání kůže. Jde opravdu o velmi nepříjemnou záležitost…

Nejčastěji bývá kůže suchá v oblasti loktů. Proč je tomu tak? Kůže okolo loktů je mnohem silnější než na zbytku těla, ale má o mnoho méně tukových žláz, které udržují pokožku vlhkou. Chladné a suché zimní počasí nasává vlhkost a nejen ze vzduchu, ale i z naší pokožky. Mimo vlivů počasí mohou existovat ještě i další důvody, proč jsou právě lokty některých lidí suché a šupinaté. Přinášíme pár tipů, jak tento nepříjemný problém zvládnout.

více v článku...

Jak na suché a šupinaté lokty a pokožku?

  • V prvé řadě je důležité pít dostatek tekutin, díky tomu bude kůže hydratovaná. Vyvarujte se však pití slazených džusů a limonád i kofeinu. To stav kůže ještě zhorší.
  • Do vaší stravy zahrňte dostatek zdravých tuků, aby se pokožka udržela vlhká, byla pružná a měkká.
  • Používejte jen vlažnou vodu na sprchování, horká totiž kůži ještě více vysušuje. Při mytí se vyvarujte agresivním kosmetickým produktům. Používejte jen dětské mýdlo, případně kosmetiku z lékárny, kde vám poradí.
  • Po koupeli či sprše pokožku osušte (jen jemně). Poté se namažte speciálním krémem/mastí na udržení vlhkosti a hydrataci. Výtečné jsou přírodní oleje.
  • Noste volnější oblečení, které nebude pokožku v inklinovaných místech dráždit. Zaměřte se také na vzdušný materiál z přírodních vláken.
  • Na noc nanášejte na lokty či jiná postižená místa hydratační krém a přikryjte tato namazaná místa látkou, aby se krém nesetřel a mohl působit.
  • Máte-li celkově suchou pokožku, snažte se udržovat chladnější domácnost a klidně používejte zvlhčovač ovzduší.

Čeho se vyvarovat?

Vyvarujte se dlouhodobému pobytu v bazénu s chlorovanou vodou – ideálně do bazénu nechodit vůbec, pokud vás sužuje tento problém. Když už bude pobyt v bazénu nevyhnutelný, důkladně se osprchujte a pokožku poté ošetřete přírodními oleji. Nenoste také umělé, škrábavé, neprodyšné materiály.

You may also like