Domů » Vánoční girlandy jako základ celé výzdoby

Vánoční girlandy jako základ celé výzdoby

by info@press-media.cz

Co by byly Vánoce bez vánoční výzdoby. Snad už bychom si je tak už neuměli ani představit. Zvláště pak, jsou-li v domácnosti malé děti, je kouzlo Vánoc nepostradatelné. Tu nejlepší atmosféru navodí výzdoba, světýlka a řetězy. A je jedno, jestli dáváte přednost klasickému stylu nebo moderním pastelovým barvám.

Girlanda neboli věncoví je ozdobný závěs aranžovaný z větví a doplněný o dekorace. Vánoční girlandy jsou z větví jehličnanů, které tvoří souvislý pás. Girlandový pás je velmi je velmi přizpůsobivý a není problém ho umístit téměř kamkoliv. Velmi se hodí na výzdobu oken, okenních rámů, zábradlí, dveří nebo krbů. Použít se rovněž dají na vnitřní i venkovní výzdobu. Na Vánoce můžete mít girlandu přírodně ozdobenou nebo moderní a netradiční. Je to jen na vás. Pás můžete dozdobit, jak chcete.

Umělá vánoční girlanda

Umělá vánoční girlanda vydrží stále stejná léta. Ozdoby přitom můžete obměňovat klidně každý rok za nové a jiné. Girlanda může být obohacena i o vánoční LED světýlka, které jí dodávají na zdobnosti a oceníte je i při brzkém prosincovém stmívání. Girlanda, která září do tmy vypadá úchvatně a navozuje to pravé kouzlo Vánoc kdekoliv. Již v dávných římských a řeckých dobách se věncoví objevovalo jako výzdoba. A ke klasice patří i dnes.

Věnce adventní i na dveře

I když si na vánoční výzdobu příliš nepotrpíte, adventní věnec určitě doma každý rok máte. Adventní věnce mají vyjadřovat zastavení, radost a očekávání. Po čtyři neděle před Vánoci se zapálí jedna svíčka na věnci. Dnešní adventní věnce hodně změnily svou podobu od těch původních, jejich význam je ovšem pořád stejný. Není tedy nic ojedinělého, když doma nebudete mít klasický kulatý věnec, ale podlouhlý věnec se čtyřmi svíčkami. Věnec jistě patří i na dveře. Zatímco adventní věnce si rádi lidé dělají i doma, věnec na dveře je nejlepší z umělého jehličí, protože neopadavá a za rok nemusíte shánět nový. 

Že jsou klasickými barvami zlatá, červená, modrá a stříbrná? To už dávno neplatí, klidně mějte bílý umělý stromek a růžové ozdoby. Vánoce si užijte podle svého vlastního vkusu. 

Comments are closed.