Domů » Výstup na Triglav – dobrodružství v srdci Slovinska

Výstup na Triglav – dobrodružství v srdci Slovinska

by info@press-media.cz

Triglav, s výškou 2 864 metrů, je nejvyšší horou Slovinska a láká milovníky horolezectví a turistiky. Výstup na Triglav nabízí nezapomenutelný zážitek v krásné přírodě s panoramatickými výhledy na okolní hory.

více v článku...

Okouzlující zážitek

Výstup na Triglav je náročný, ale zároveň neuvěřitelně odměňující zážitek. Krásné výhledy z vrcholu dokonale reprezentují krásu slovinské přírody. Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelný zážitek, pak tento výstup rozhodně stojí za to. Během výletu se přitom podíváte i na mnoho dalších krásných míst. Jde tedy o skvělou příležitost pro všechny milovníky přírody a turistiky. Výstup zvládnete každý průměrný turista.

Příprava a vybavení

Před výstupem je samozřejmě důležité se pečlivě připravit. Chybět by vám nemělo kvalitní outdoorové vybavení a oblečení. Před samotným výstupem na Triglav je zajištěna cvičná ferrata v kaňonu říčky Hvadnik. Vyzkoušíte si tak techniku jištění a práci s výbavou. Následuje výlet ke krásnému vodopádu Jermanovi spalovi a také k vodopádu Peričnik. Navíc se můžete podívat až za vodopád, což je jedinečným zážitkem, který byste si neměli nechat ujít.

Příjemný víkend

Zájezd zahrnuje komfortní ubytování – první noc v horské údolní chatě Aljažev dom a druhou noc v horské chatě Triglavski dom na Kredarici. V té navíc můžete ochutnat výborné jídlo. Výlet je určen pro menší skupinu, díky tomu si ho opravdu užijete a získáte skvělé vzpomínky. Zatímco při cestě na vrchol si užijete okouzlující výhledy na skalní stěny, při sestupu vás čeká krásné modřínové údolí. Poslední den navíc navštívíte také chatu Kovinarska koča, kde vás čeká sladká odměna, případně polévka nebo klobása.

Víkendový zájezd na Triglav nabízí úchvatné výhledy a jedinečný pohled na krásu slovinské přírody. Pokud vás láká dobrodružství, tento výstup je ideální volbou.