Domů » Zkusili jste už někdy turnaje ve stolním fotbale?

Zkusili jste už někdy turnaje ve stolním fotbale?

by info@press-media.cz

Stolní fotbal se uchytil v hospodách a klubech napříč celou Českou republikou už před desítkami let jako jedna z nejpopulárnějších chlapských her. Hned po boku karetních her a šipek se tak hraje téměř na každém rohu.

Zkusili jste už ale někdy turnaj ve stolním fotbálku? Pokud ne, rozhodně do toho jděte! Je spousta klubů, které je pořádají a navíc i vy sami doma, nebo u přátel můžete tuhle poměrně levnou zábavu provozovat i celé dny.

Jak by měl vypadat systém turnaje?

Turnaje ve stolním fotbálku se inspirují jinými turnaji a tak zde nehledejte žádné složitosti a originálnosti v podobě formátu turnaje. Formát turnaje může být buď formou skupin, nebo formou vyřazovacího pavouka.

Při skupinách se lidé nalosují a rozdělí do různě velkých skupin, kde potom hrají tabulku každý s každým. Znamená to tak spoustu zábavy a spoustu zápasů, které si nejen zahrajete, ale můžete u toho i fandit. Skupinovou „předehru“ potom většinou ještě následuje vyřazovací pavouk. Hráči jsou podle pořadí, nebo losem dány do turnajového pavouka a již se hraje o všechno – kdo vypadne, ten končí.

Jaká pravidla má stolní fotbal?

Pravidla pro stolní fotbal jsou velice jednoduchá. Na začátku si hráči střihnou, nebo jinak rozhodnou, kdo rozehrává. Pro rozehru jsou buď uprostřed stolu jedna, nebo na každé polovině hřiště jedna díra na vhazování balonku. Při vhazování se smí víceméně vše. Můžete zkoušet rotace, směřovat míček rovnou na soupeřovo polovinu i rovnou dát branku. Ta ale platí až v moment, kdy se míčku dotkne alespoň jedna libovolná figurka.

Jakmile se hraje, tak potom rozehrává vždy hráč, který jako poslední inkasoval branku. K ovládání se používají madla, kterými otáčíte a posouváte svoji řadu obránců nebo útočníků. Nesmí se jakýmkoliv způsobem zasáhnout do hry rukama, nebo se pokoušet strčením či kopnutím do hracího stolu vychýlit míček.

Pro kolik hráčů může podobná hra být?

Další velkou výhodou, kterou vám nabízí stolní fotbal, je velký počet hráčů. U běžných rozměrů stolního fotbalu najdete na každé hrací straně dvě dvojice obránců a dvě dvojice útočníků. Plus pochopitelně gólman. U jednoho stolu se tak může bez potíží zabavit rovnou osm lidí a věřte, že čím větší parta při hře je, o to je hra zajímavější a především zábavnější.

Na turnajích ve stolním fotbálku, které pořádají kluby a hospody se tak můžete potkat i s desítkami nadšenců, kteří svoje mini-fotbalové umění pilují každým dnem. A pokud se rozhodnete pořídit stolní fotbal k vám domů, tak se rozhodně nebojte špatné investice! Stolní fotbal nabídne spoustu zábavy, vydrží dlouho a jako zajímavé zpestření pro dobrou partu mohou fungovat i různé „alkoholické“ modifikace ve stylu beerpongu a podobných her.