Domů » Zpětný odkup nemovitosti: když nechcete přijít o střechu nad hlavou

Zpětný odkup nemovitosti: když nechcete přijít o střechu nad hlavou

by info@press-media.cz

V dnešní době je velmi snadné se dostat do finančních potíží. Koronavirová opatření nahrávají krachu firem, propouštění i nedostatečné finanční rezervě občanů. Mnoho lidí má hypotéku, rychlé pujčka bez registru ihned, leasingy a další finanční závazky. V okamžiku, kdy je nemají z čeho splácet se dostanou do potíží. V krajním případě mohou přijít i o střechu nad hlavou. 

V případě, že se ocitnete ve špatné finanční situaci, je možné ji vyřešit získáním potřebné částky na úhradu závazků či dluhů. Pomůže vám k tomu zpětný odkup nemovitosti neboli pronájem domu s odkupem. Jedná se však o krajní řešení, které je potřeba náležitě zvážit a nejlépe probrat s právníkem. 

  1. Co je to zpětný odkup nemovitosti?

Co je zpětný odkup nemovitosti? Zjednodušeně řečeno lze říci, že se jedná o konkrétní kombinaci hypotečního úvěru a dlouhodobého pronájmu prostor. V praxi to vypadá, že nemovitost užíváte a splácíte měsíční splátky (stejně jako u půjčky), ale ze zákona nejste jejím vlastníkem – takže ji nemůžete spravovat, jak chcete, což připomíná nájemní smlouvu. Abyste prostřednictvím zpětného odkupu peníze získali, musíte být vlastníkem jakékoliv nemovitosti. Na rozdíl od hypotéky zde nevadí, pokud máte dluhy či exekuce. Hodí se i jako půjčka pro živnostníky

Firma, která poskytuje zpětný odkup nemovitosti, uzavře s klientem smlouvu o budoucím zpětném odkupu nemovitosti do jeho vlastnictví. Touto smlouvou je zajištěno, že si nemovitost nekoupí někdo jiný. Díky zřízení věcného břemene můžete v bytě či domě dál pobývat. Než se pustíte do podpisu smlouvy, je potřeba si ji řádně přečíst. To platí stejně u zpětného odkupu nemovitosti i u půjčky bez registru. Výhodou je snadné získání potřebné hotovosti, abyste mohli splatit všechny své pohledávky a dle potřeby si našetřit na zpětný odkup svého bydlení. 

You may also like