Domů » 3 tipy, jak si zajistit levnou, a přitom kvalitní kosmetiku 

3 tipy, jak si zajistit levnou, a přitom kvalitní kosmetiku 

by info@press-media.cz

Během nákupu kosmetiky je nutné nejen hledět na cenu a slevové nabídky, ale také na složení nebo na uživatelské recenze dostupné zejména na internetových fórech. Jak by měl vypadat ideální postup, chcete-li si pro sebe nebo třeba pro svoji druhou polovičku zakoupit kvalitní kosmetiku, která však nestojí půlku výplaty?

více v článku...

Přečtěte si uživatelské recenze

Pokud chcete mít jistotu, že kosmetika, kterou si máte v plánu zakoupit, na pokožku působí tak, jak uvádí prodejce v reklamě, přečtěte si uživatelské recenze dostupné na internetových fórech i v různých časopisech zaměřených na kosmetiku a módu. Oblíbená je v posledních letech zejména kvalitní přírodní kosmetika, u níž obvykle nehrozí, že byla testována na zvířatech, proto je šetrná jak pro životní prostředí, tak pro vaši pleť.

Podstatné je tedy u kosmetiky hledět na její složení, zjistit si informace o tom, zda byla testována na zvířatech, a stejně tak dejte na uživatelské recenze. Jakmile budete mít trochu jasné, co od kosmetiky čekáte, vrhněte se na levné nákupy, kdy mezi oblíbené akční letáky patří především Dm drogerie leták.

Využijte akcí ve slevových letácích

Drogerie, jako jsou teta a Dm, pro své zákazníky pravidelně připravují slevové letáky. V nich se nachází akční nabídky na zubní pasty, zdravé potraviny, ale právě i na kosmetiku. Takový Dm drogerie leták je úžasný nejen v tom, že nabízí výhodné ceny na kosmetiku, ale také, že se dá uplatnit v každém větším i menším městě, případně se dá pro nákupy využít Dm e-shop. Další slevy nabízí i věrnostní programy, kdy je zároveň možné sbírat body a ty následně vyměnit za další nabídku slev. 

Zejména v období Vánoc jsou dostání dárkové kazety obsahující několik druhů kosmetiky. Pokud se do konce roku neprodají,v následujícím měsíci je drogerie obvykle zlevní. Můžete je tak zakoupit jako dárek, ale i jako kosmetickou výbavu pro vlastní potřeby. Nikdy si však nekupujte nadbytek kosmetiky do zásoby, jelikož pokud je dlouho otevřená, může se její obsah zkazit.

Nezapomeňte na adekvátní skladování kosmetiky

Jakmile se vám podaří zakoupit co nejlevnější, a zároveň kvalitní kosmetiku, nastává otázka, jak ji skladovat, aby vám co nejdéle vydržela v takové kvalitě, v níž jste ji zakoupili. Nejdůležitější je kosmetiku chránit před teplem a nadměrným přísunem světla, neskladujte ji proto na okenních parapetech nebo u radiátorů. Ideální jsou uzaviratelné skříňky v koupelně, případně boxy, které je za pár korun možné zakoupit díky nabídkám uvedeným v Pepco letáku na příští týden

Stejně tak problematická jako světlo a teplo je i vlhkost, proto kosmetiku skladujte ideálně v obalu, ve kterém se prodává, v opačném případě by mohlo dojít k nechtěnému šíření bakterií. Případně, pokud se vám originální obal rozbil, porozhlédněte se ve zmíněném Pepco letáku na příští týden i po uzavíratelných nádobách, které dostatečně těsní.

Nikdy kosmetiku nenechávejte příliš dlouho otevřenou a určitě nepřekračujte výrobcem zmíněnou dobu, jak dlouho může být daný přípravek otevřen, aniž by se zkazil.

You may also like