Domů » Italská renesance

Italská renesance

by info@press-media.cz

Italská renesance položila základ umění. Slavný malíř a také sochař Leonardem Da Vinci výrazně přispěl v tomto období k dějinám umění.

Ve 14. století v italské Veroně, Florencii a Benátkách umění přímo vzkvétalo. Bylo stvořeno mnoho malířských děl, soch a také měla vliv i na architekturu.

Italská renesance navazovala na antickou kulturu, která umělce fascinovala. Jejich díla připomínaly antické sochy. Obrazy byly soudobé a nejslavnějším obrazem té doby je Mona Lisa. Ta je známá svým tajemným úsměvem.

Vznikaly malířské školy, kde se učili slavní umělci, jako například Michelangelo Buonarotti. Ten se proslavil svou sochou Davida, který pomocí praku poráží Goliáše. 

Tato doba měla vliv také na literaturu, objevily se díla jako Danteho božská komedie, oblíbeným autorem byl Francesco Petrarca a Giovanni Boccacio.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech či o zvířatech?

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o symbolice srdce u šperků nebo o slavném astronomovi Galileo Galilei a jeho historie nebo například jak vznikl velmi zajímavý minerál síra a na co vše kromě šperků se používá.