Domů » Co můžete očekávat od pracovního trhu v Ostravě?

Co můžete očekávat od pracovního trhu v Ostravě?

by info@press-media.cz

Ostrava se řadí mezi největší města v naší republice, a je zároveň i městem, které je svojí industriální aktivitou rozhodně jedním z nejdůležitějších. A to ať už se bavíme o Ostravě jako takové, nebo o její části Vítkovice, ve které je soustředěný především chemický průmysl.

Od těchto aktivit se pochopitelně velké množství pracovních možností odvíjí i dnes, když jsou některé součásti industriální výroby a aktivity v jemném spánku. Především potom krach OKD, který se odehrál před dlouhou dobou, dokázal dát pracovnímu trhu v Ostravě velkou ránu. Dnes je ale naopak pracovní trh v Ostravě jedním z těch, které se dynamicky rozvíjejí.

Uplatnění najdou technologičtí pracovníci

Pokud jste technologičtí pracovníky, tak jsou pracovní nabídky Ostrava doslova plejádou možností, které se vám otevírají. Zaměstnanců je potřeba ve všech sférách technologické výroby. Setkáte se tak nejen s vedoucími pracemi, nebo automatizací, ale také s jednotlivými řemesly, která jsou naprosto nepostradatelné pro stabilní strojní výrobu. Hledaní jsou potom především ti řemeslníci, kteří mají ve svém oboru i školení a vyhlášky, jako může být svářečský průkaz či elektrikářské vyhlášky.

Dostatek práce je také v dopravě

Výrobní města jsou pochopitelně i podstatně závislá na dopravě z města a do města. V případě Ostravy se sice o část dopravy stará železnice, ale i přesto je tu celá řada fabrik, které potřebují kamionovou dopravu k distribuci svých výrobků. Práce v Ostravě tak mimo jiné nabídne i dostatek míst pro řidiče.

Výhodným jazykem především němčina!

Mohlo by vás to překvapit, ale pod tagem práce Ostrava často najdete požadavek německého jazyka. A proč, že to tak vůbec je? Německo, jako industriální velmoc, také distribuuje celou řadu produktů a mechanismů. Mnohdy je pro práci s nimi potřeba němčiny na dobré úrovni.

You may also like