Domů » Svářecí invertor: Výkonný pomocník s malými rozměry

Svářecí invertor: Výkonný pomocník s malými rozměry

by info@press-media.cz

Svářecí invertor je jednou z nejlepších možností, které na trhu můžete najít mezi svářečkami. Jedná se o moderní technologii, kterou využijete při svařování různými metodami. Nabízí přitom řadu výhod, které oceníte – ať už jako začátečník či profesionál.

V dílně i na stavbě

Jednou z nejvíce oceňovaných výhod, které svářecí invertor nabízí, jsou rozhodně jeho rozměry. Díky elektronice uvnitř invertoru je totiž umožněno zmenšení jeho rozměrů. Je tak relativně skladný a lehký. Nemusíte ho tak mít pouze v dílně – hodí se i na cesty. Mnoho modelů je navíc vybaveno praktickým popruhem přes rameno například pro práci na žebříku. V kombinaci s nízkou hmotností je umožněn komfort i při práci v terénu.

Svářecí invertor

Invertorová svářečka využívá invertoru, tedy měniče. Jedná se o zařízení, které využívá princip takzvaného spínaného zdroje. Dokáže měnit střídavé napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční napětí a následně jej usměrnit. Elektronika uvnitř invertoru umožňuje snadnou změnu parametrů, lze tak vybírat mezi různými metodami svařování. Ať už se jedná o MIG/MAG, či MMA a TIG. Výběr záleží pouze na vás, stačí přitom jediné zařízení pro různou práci.

Praktické funkce

Svařovací invertor nabízí také řadu užitečných funkcí, díky kterým si ho ještě více oblíbíte. Jedná se například o takzvaný hot start, tedy snadné nahození oblouku. Krom toho se však hodí také ochrana před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu či třeba pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů. V kombinaci se snadným ovládáním se jedná o ideální zařízení pro začátečníky, ovšem špičkové vlastnosti potěší také profesionály v tomto oboru.

Invertorová svářečka představuje univerzální řešení pro svařování. Pokud tedy hledáte tu nejlepší variantu, už nemusíte dále váhat.