Domů » Ostrov Gozo: Perfektní místo na dovolenou

Ostrov Gozo: Perfektní místo na dovolenou

by info@press-media.cz

Pokud hledáte okouzlující místo, kde si užijete dovolenou dle svých představ, ostrov Gozo je rozhodně skvělou volbou. Na své si zde přijde každý – ať už preferujete slunění se na pláži, či spíše aktivní dovolenou.

více v článku...

Dovolená na Maltě

Když se řekne luxusní dovolená, Malta přijde na mysl mnoha z nás. Ovšem kromě tohoto známého ostrova je součástí maltského souostroví také ostrov Gozo. Konkrétně souostroví tvoří tři obydlené ostrovy – Gozo, Malta a Comino, dále pak tři neobydlené ostrůvky. Dovolená Gozo je ideální volbou pro každého, kdo si chce užít klidné místo bez mnoha turistů, a přesto poznat krásnou přírodu, novou kulturu a zažít spoustu zábavy.

Co vidět na Gozo?

Jestliže vás láká dovolená na Maltě, přesněji řečeno na maltském souostroví, máte se na co těšit. Gozo je místem, kde vás čekají nádherné panoramatické výhledy, koupání a zajímavá pláž s červeným pískem. Pokud vás lákají památky, můžete objevovat přes pět tisíc let staré chrámové komplexy, či vyrazit na trek po masivních útesech. Na tomto ostrově je také bohatý noční život a spousta kulturních událostí během roku. Cestovatele tak toto místo osloví mnohdy více než samotná Malta.

Xlendi

Nemusíte zdlouhavě hledat, kde vybrat ubytování. Malta láká městečkem Xlendi, které je považováno za jednu z nejmalebnějších lokalit. Těšit se můžete na dechberoucí přírodu, vysoké útesy a majestátní výhledy. Zátoka Xlendi se hodí i pro rodiny s dětmi, pláž je zde mělká, ovšem na své si přijdou i zdatnější plavci či potápěči. V srdci tohoto městečka se nachází Arzella Apartments – apartmány Malta poskytnou vše, co během pobytu budete potřebovat. Pokoje v Arzella Apartments vás vřele přivítají.

Pokud rádi poznáváte nová místa po celém světě, Gozo je rozhodně jedním z těch, které byste si neměli nechat ujít.

You may also like