Domů » Domácí pleťové masky, pro krásnou a zdravou pleť

Domácí pleťové masky, pro krásnou a zdravou pleť

by Filípek Dr

Existují lidé, kteří o svou pleť příliš nepečují – čištění, tonizace, hydratace a výživa v podobě pleťových masek. Pak jsou však tací, kteří jsou schopní utratit v obchodě s kosmetickými produkty nemalé jmění. To však není potřeba, protože řada hydratačních, výživných, regeneračních, čistících pleťových masek se dá připravit i z domácích produktů.

Domácí masku je lépe hned využít/spotřebovat, ale když vám zůstane, nevadí, pokud ji budete skladovat v lednici, ne však déle jak 2 dny. Opakování masky po dvou dnech vůbec ničemu nevadí. Každopádně jakoukoliv novou masku (i tu domácí) je lépe nejdříve vyzkoušet na kousku pokožky, zda na některou složku nemáte alergickou reakci.

Nejčastější příčinou problémů s pletí je její dehydratace. Nedostatečná vlhkost pokožky způsobuje předčasnou tvorbu vrásek a unavený vzhled. Těmto problémům se dá předcházet, stačí jen používat ty správné ingredience.

více v článku...

Hořčičná SOS pleťová maska

Dostala vaše pokožka zabrat? Pak si připravte tuto SOS pleťovou masku z hořčice. Hořčice obsahuje minerály a zbavuje pokožku dlouhodobých potíží s akné. Výborná je nejen na vlasy, ale i pokožku. Potřebovat budete sušenou hořčici nebo semínka a rozemlít, horkou vodu, olivový olej, med a žloutek.

Pleťová maska z mléka

Ne nadarmo se v minulosti bohaté paničky koupaly v mléce. Mléko je pro pokožku učiněný balzám. Přidáte-li do pleťové masky teplé mléko, suchá pokožka pookřeje. Rozmíchejte v teplém mléce lžičku olivového oleje a lžičku medu. Naneste štětečkem na očištěnou tvář a nechte 15 minut působit. Mléko má schopnost odstranit nečistoty i odumřelé kožní buňky, vyživuje unavenou a suchou pleť.

Hydratační maska z jablka a mrkve

Ovocné kyseliny se okamžitě vstřebávají do pokožky. Ovocnou masku si můžete pokaždé vyrobit z jiného ovoce. To je výtečné zařadit nejen do svého jídelníčku, ale i na výrobu pleťové masky. Jablíčko i mrkev jemně nastrouhejte, přidejte pár kapek oleje a vlažné mléko. Masku naneste na vyčištěnou pokožku a nechte 15 minut působit.

Aloe vera maska s mlékem a tvarohem

Na tuto masku budete potřebovat tvaroh, mléko, pár kapek citronové šťávy a šťávu z aloe. Vhodná je pro smíšený a mastný typ pleti. Citron a aloe působí desinfekčně. Z uvedených ingrediencí umíchejte kaši, kterou nanesete na obličej a necháte 20 minut působit a umyjete.

You may also like