Domů » Česnek, mrkev, kukuřice – jak prospívají zdraví?

Česnek, mrkev, kukuřice – jak prospívají zdraví?

by Filípek Dr

Existuje mnoho potravin, které se na první dojem zdají úplně obyčejné, ale není tomu tak. Některé pomáhají s hubnutím, jiné mohou pomáhat v prevenci proti různým onemocněním. Rozhodně bychom je měli zařazovat do svého jídelníčku a nesnažit se některé pokrmy šidit tím, že namísto stroužku česneku přidáme chemickou práškovou bryndu, jen aby jídlo mělo nějakou příchuť. Čerstvé potraviny jsou zkrátka čerstvé a najdeme v nich mnoho cenného pro lidský organismus. Pojďme se nyní společně podívat, jak prospívá našemu tělu česnek, mrkev a kukuřice.

více v článku...

Česnek

Že jde o přírodní antibiotikum, už asi víte, protože jde o poměrně známou skutečnost. Nicméně česnek hraje i důležitou roli v prevenci proti rakovině žaludku a střev. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a obsahuje látku allicin, která je dobrá při prevenci srdečního infarktu. Dále snižuje krevní tlak, je výtečným zdrojem fosforu a vápníku, obsahuje vitamín B1 a podporuje hubnutí.

Mrkev

Díky vysokému obsahu vlákniny a vody detoxikuje organizmus, napíná pleť a předchází tvorbě předčasných vrásek. Neváhejte svou krásu podpořit a k svačince se zakousněte do šťavnaté mrkvičky. Mimo blahodárných účinků na pokožku je výtečná i na stimulaci růstu vlasů a nehtů. Je výtečným zdrojem vitamínu K a chrání tělo před volnými radikály. O mrkvi se také ví, že zlepšuje zrak, pomáhá proti vzniku šedého zákalu. Posiluje srdce, imunitu a krevní oběh. Chrom obsažený v mrkvi stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Kukuřice

Potřebujete posílit imunitní systém? Pak kukuřici nezapomeňte zařadit do svého jídelníčku. Mimo to má omlazující účinky. Posilňuje srdce, svaly a zpevňuje vazivové tkanivo, podporuje krvetvorbu.  Poskytuje organismu živiny pro pěknou pleť a husté vlasy. Odstraňuje nedostatek libida a impotenci. Zvyšuje odolnost v době stresu, zlepšuje náladu a koncentraci včetně výkonnosti mozku.