Domů » 5 potravin, které pomohou s posílením imunity

5 potravin, které pomohou s posílením imunity

by Filípek Dr

Potravin, jež pomáhají posílit imunitu, existuje nepřeberné množství, rozhodně to nezačíná a nekončí citrusovými plody. V podstatě veškeré ovoce, zelenina, ale i ořechy, semena, libové maso, vejce, mléčné výrobky apod. Ideální je zařadit do jídelníčku co nejširší spektrum zdravých a nutričně bohatých potravin, jen tak dodáme svému tělu veškeré potřebné minerály, vitamíny, vlákninu, aminokyseliny a další důležité látky. Dnes se podíváme na některé potraviny a prozradíme si, čím jsou významné.

Šípky

Kdo by neznal šípkový čaj? Nejenže zahřeje a chutná, šípky obsahují vitamín E, vápník, železo, vitamín B1, který blahodárně působí na nervy a podporuje schopnost koncentrace. Posiluje cévy a pomáhá proti onemocnění žil. Působí i jako prevence proti nachlazení a různým infekcím. Pomáhá také při paradontóze a krvácení dásní. Stimuluje libido a potenci.

Mandle

Mají protirakovinné účinky a jejich pravidelná konzumace snižuje riziko srdečních onemocnění. Důležité jsou také pro zdravé kosti, protože obsahují vápník. Nechybí ani zinek, hořčík, draslík a další minerální látky. Výtečné jsou i na hubnutí, pomáhají snižovat hladinu LDL cholesterolu, jsou bohatým zdrojem bílkovin, podporují činnost mozku a posilují nervovou soustavu.

Pohanka

Pomáhá snižovat hladinu toho zlého cholesterolu, posiluje stěny cév, pomáhá předcházet vzniku křečových žil, obsahuje až 8 esenciálních aminokyselin, pomáhá při hemeroidech, podporuje prokrvení a zpevňuje vazivové tkanivo. Stimuluje potenci a libido.

Avokádo

Patří k nejbohatším zdrojům draslíku, čímž ovlivňuje pozitivně krevní tlak a stahování svalstva. Obsahuje látky, které zlepšují funkci mozku a látky udržující zdravou prostatu. Je plné zdravých tuků, přispívá k pěkné pevné a pružné pokožce. A samozřejmě zlepšuje odolnost organismu proti infekcím.

Granátové jablko

Obsahuje silný antioxidant chránící před volnými radikály. Snižuje vysoký krevní tlak a hladinu špatného cholesterolu, který je častou příčinou mrtvic. Chrání pokožku před nepříznivými účinky slunečního záření, chrání proti infekcím a má antivirové a antibakteriální účinky.