Domů » Firma LANXESS má dezinfekční přípravek Rely + On Virkon, který je účinný proti koronaviru

Firma LANXESS má dezinfekční přípravek Rely + On Virkon, který je účinný proti koronaviru

by info@press-media.cz

Epidemie koronaviru zdaleka nekončí. Vlády proto zpřísňují opatření k zastavení nákazy touto plicní chorobou. V omezení výskytu nemoci hraje roli i firma LANXESS. Proti koronaviru je účinný dezinfekční prostředek na vysoké úrovni – Rely + On Virkon, který chemická společnost LANXESS vyvinula. Produkt se používá k dezinfekci tvrdých povrchů a zařízení. Může tak pomoci snížit riziko kontaminace různých povrchů, klik dveří, stolů nebo židlí v rámci preventivních opatření v terminálech veřejné dopravy, letištích, nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních či v nákupních centrech.

„Po vypuknutí epidemie vidíme zvýšenou poptávku po našem výrobku Rely + On Virkon v Číně a dalších zemích po celém světě. V současné době proto intenzivně pracujeme na optimálním sladění našich výrobních a logistických kapacit, abychom do tohoto regionu dodali co nejrychleji větší množství našeho produktu,“ uvádí Anneliese Bischof, vedoucí oddělení dezinfekčních prostředků ve firmě LANXESS.

Rely + On Virkon inaktivuje koronavirus 2019-nCoV

V nezávislých testech dosáhl Rely + On Virkon inaktivace kmene koronaviru při ředění 1: 100 s desetiminutovou kontaktní dobou. To odpovídá zkušebním podmínkám vyžadovaným Agenturou pro ochranu životního prostředí USA (EPA) a prokazuje účinnost a vhodnost Rely + On Virkon pro využití v praxi. „Z provedených testů lze vyvodit, že Rely + On Virkon je účinný i proti koronaviru 2019-nCoV,“ podotýká odbornice firmy LANXESS. LANXESS vyvíjí širokou škálu chemických sloučenin pod značkou Virkon. Vyrábí je obchodní jednotka LANXESS Material Protection Products. Ta patří do segmentu Performance Chemicals společnosti LANXESS a v roce 2018 zaznamenala obrat 1,35 miliardy eur.