Domů » Foukané izolace jsme využili při stavbě domu

Foukané izolace jsme využili při stavbě domu

by info@press-media.cz

Když jsme se s mužem rozhodli, že začneme stavět rodinný dům, bylo pro nás prioritou číslo jedna, aby byl ekonomicky a také ekologicky, co možná nejvíce úsporný. Nejsme zastánci ničení naší planety a tak se vehementně snažíme udělat vše proto, abychom ji od lidské hlouposti trochu ulehčili. Proto pro nás byla jasnou volbou metoda zateplení domu pomocí foukané izolace. Snadná aplikace a možnost dostat se do spár, které jsou obtížně dostupné, pro nás byla prioritou stejně tak, jak eliminace nepořádku po aplikaci této izolace, která plní svoji funkci nejen v zimě, ale i v létě. Kromě jiného jsme díky tomu měli nárok na získání dotace z programu Zelená úsporám, díky níž jsme svůj dům měli hotov za zlomek původního rozpočtu.

Foukaná izolace je levná a rychlá

Foukaná izolace se aplikuje velmi rychle, ač vás to může zpočátku zarazit. Navíc dokáže zaizolovat i prostory, které by s normální izolací zaizolovat rozhodně nešli. Lze ji tak použít i na velmi špatně dostupná místa, kterými se v našem případě stala podlaha a trámový strop. Díky foukané izolaci si s tím ale šikovní stavebníci poradili ve velmi krátkém čase. Kromě toho, že má foukaná izolace nadprůměrné izolační vlastnosti, pyšní se i tím, že je odolná vůči hmyzu, hlodavcům, plísním a také ohni. S mužem si tak ve svém domě, který nyní nově obýváme, velmi libujeme a všem našim známým vlastnosti foukané izolace rádi představujeme.

Zelená úsporám se nám vyplatila

Jak již jsem zmiňovala v úvodu, zcela náhodou jsme se dozvěděli o možnosti využít dotaci z programu Zelená úsporám právě při stavbě našeho domu. Firma, která nám totiž poskytla své služby, patří mezi sponzorované dodavatele stavebního materiálu, díky čemuž je možné dotaci využít a to takřka na cokoliv. My jsme dotaci využili na zateplení a také na okna a dveře. Jelikož jsem ale v úvodu hovořila také o tom, že nám není lhostejné životní prostředí, nechali jsme si na střechu instalovat také fotovoltaické a solární systémy.

You may also like

1 comment

info@press-media.cz 22.9.2018 - 22:34

Comments are closed.