Domů » Isaac Newton

Isaac Newton

by info@press-media.cz

Jistě znáte příběh, kdy slavnému vědci Isaacu Newtonovi spadlo jablko na hlavu ze stromu a tak objevil gravitaci. Žil v 17. století a pracoval jako fyzik, matematik v anglickém Cambridge. 

Vytvořil základy mechaniky, sepsal Newtonovy zákony. Jeho publikace Philosophiae Naturalis Principia Mathematica obsahovala základy mechaniky. Popisuje také pohyb planet a vesmírných těles.

Zajímal se rovněž o optiku. Sestrojil zrcadlový dalekohled, kterým pozoroval vesmír. Issac Newton je dodnes uznávaná osobnost, ve své době se stal poslancem parlamentu a často diskutoval s královnou o svých objevech.

Neváhal se za ně postavit a narušit zastaralé názory. Publikoval ve vědeckých časopisech, vedl Královskou společnost, zabývající se vědou. Byl zastáncem racionalismu a osvícenství.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Jaký je rozdíl mezi normálním horoskopem a tím čínským? Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení berana nebo vodnáře či  o znamení  zvěrokruhu panna.