Domů » Jaké módní trendy nás čekají po koronakríze? Co bude in a co naprosto trapné

Jaké módní trendy nás čekají po koronakríze? Co bude in a co naprosto trapné

by info@press-media.cz

Módní průmysl hlásí krizi. Jaké kousky budeme nosit a nakupovat?

Současná situace spojená s pandemií zasáhne i takovou oblast života, jakou je móda a oděvní průmysl, ve kterém se odhadují ztráty kolem 600 bilionů dolarů. Finanční situace v rodinách zřejmě nedovolí nákupy oblečení v takovém stylu, jak jsme na to byli zvyklí doposud.

více v článku...

Jak ale budou vypadat naše šatníky po krizi?

Blíží se léto a oblíbená sezóna, kdy všechny milovnice módy rady zainvestovali do nových trendy kousků, aby v horkých ulicích vypadaly božsky. Pravdou je, že zavřené obchody a butiky módních značek trendem sezóny velmi nepřejí a nikdo neví s určitostí říci, jakým směrem se fashion svět bude dále vyvíjet.

Módní průmysl v ztrátách

Zavřené obchody a hranice pomohli tomu, že módní byznys hlásí enormní ztráty. Stejně všechny továrny, které šili oblečení pro oděvní řetězce nejen v Číně, ale i Bangladéši, Vietnamu a dokonce i v Itálii museli kvůli nedostatku objednávek zavřít své provozu.

Podle konzultantské firmy Boston Consulting může módní průmysl v roce 2020 počítat s odhadovanými ztrátami okolo 600 bilionů dolarů. Již nyní je tak jasné, že momentální krize výrazně změní smýšlení společnosti a její hodnoty, tím pádem i způsob oblékání.

Na trendy kousky zapomeňte

Jelikož dámy zřejmě v příštích měsících nebudou utrácet peníze za nové kousky, trendem bude udržitelná móda a recyklování již zakoupeného oblečení.

„Přišli jsme na to, že náš šatník nám bohatě stačí a pokud jsou“ ty rifle „stále nositelné, tak nové nám netřeba.

Tento rok trendy modely na jednu sezónu lidé určitě nebudou nakupovat a spíše sáhneme po něčem funkčním, co víme dobře kombinovat a co nevyjde z módy roky.

Každá žena by měla mít v šatníku kvalitní riflové a černou koženou bundu. Dokážete nimi okořenit i nudný outfit, hodí se jak k riflím, tak ik lehkým letním šatům, „vysvětlila celebritnou stylistka Milly Sekulová.

Nová součást šatníku
Už nyní se dá předpokládat, že módní trendy na chvíli nebudou tak populární, jako po minulé sezóny. Do našeho šatníku se však v posledních týdnech přidal donedávna nepoznaný kousek.

Minimalismus bude nejen trendem nejbližších měsíců, ale i jakousi uniformou. Out budou velké zlaté šperky, volány a kožešiny.

Ukazovat status bude trapné

Nákupní maniačka s plnými taškami značkových hadrů a logy zvučných názvů budou zřejmě považovány za trapné.

„Uvědomili jsme si, jaké jsou skutečné hodnoty a sedíc doma na gauči v teplákách jsme přišli na to, že kabelky či šaty za tisíce eur jsou ta nejnesmyslnější investice. My lidé jsme však nepoučitelní a velmi rychle zapomínáme.

Čím více se budeme dostávat do běžného života, tím se nám hříšné nákupy začnou opět jevit jako dobrý nápad. Nyní se sice díváme pohrdavě na módní blogerka, které prezentují drahé kousky, ale o pár měsíců bude všechno jako za starých časů, „vysvětluje Milly Sekulová.

Změna také pro návrháře

I módní návrháři si musí položit ruce na srdce a připravit modely, u kterých zapomenou na extravagantní výstřelky, ale staví spíše na kolekce, které nebudou podléhat jednorázovým módním trendům.

Designéři, jak Donatella Versace, Rick Owens nebo guramy Gvasalia už oznámili, že budou vytvářet „modely na investici“ .Teda takové, za které si raději dámy připlatí, no budou kvalitní a univerzální a mohou je nosit celé roky.

Do popředí se dostanou zejména saka, kabáty, plisované sukně a kalhoty pánského střihu. Návrhář Robert Rozbora představil loni ve své kolekci kousky, které budou nyní trendy.

You may also like