Domů » Léky bez předpisu by vám rozhodně neměly chybět

Léky bez předpisu by vám rozhodně neměly chybět

by info@press-media.cz

Jak už to tak bývá, když je nepotřebujete, máte jich doma plno. Ale v momentě, kdy je akutní potřeba, se jich prostě nedostává – řeč je o volně dostupných lécích, obvazových materiálech či jiných aspektech, které byste měli mít neustále v domácí zásobě v lékárničce. Podívejte se do té svojí – máte tam opravdu vše, co je potřeba? Léky bez předpisu jsou samozřejmě základním „stavebním kamenem“ každé lékárničky. Je třeba mít doma léky na začínající chřipku, nachlazení, něco na průjem či zažívací problémy, na trávení, na alergii, kapky do očí. Samozřejmostí jsou volně dostupné vitamíny, které by měli užívat všichni členové vaší rodiny – a to buď formou léků či rozpustných tablet. Kapky na kašel či sirupy proti kašli či základní antipyretika musíte mít také vždy po ruce, pokud máte doma děti.

více v článku...

Nejenom volně prodejná léčiva nakoupíte online

Zabrousit do internetové lékárny můžete prakticky kdykoli, a to nejenom v případě, že jste zrovna nemocní. Můžete nakoupit například veškeré potřeby pro miminko – výbavu do porodnice a základní potřeby na doma seženete v klidu a bez zdlouhavého obíhání drogerií – to je s těhotenským bříškem opravdu složité. Volně prodejná léčiva jsou pouze základním vybavením internetové lékárny. Dalším sortimentem je například kosmetika, čaje, kuchyňské potřeby, dezinfekci či dokonce potřeby pro zvířátka a spousta dalších.

Jak volně prodejné léky skladovat?

Vždy, když do své lékárničky zabrousíte, je třeba zkontrolovat datum spotřeby léčiv. V případě, že budou již prošlé, nemusí účinkovat správně a vám rozhodně nepomohou. Přečtěte si pečlivě příbalové letáky, protože existují a takové volně prodejné léky, kterým nebude stačit tma a sucho, ale je třeba je skladovat v ledničce.

Proto buďte na své léky co nejopatrnější – zdraví máte přeci jenom jedno!

You may also like