Domů » Luxusní parfémy – víte o nich opravdu vše?

Luxusní parfémy – víte o nich opravdu vše?

by info@press-media.cz

Chcete si pořídit konečně kvalitní a luxusní parfém, ale nevíte, jak se v nich vyznat? Máte jistě spoustu otázek – rádi vám s nimi pomůžeme, Mrkněte na ty nejčastější a najděte si zrovna ty svoje odpovědi!

Jaký je rozdíl mezi parfémem, toaletní a kolínskou vodou?

Tahle otázka trápí spoustu z nás, určitě se nemusíte stydět, že zrovna vy odpověď neznáte. Hlavní rozdíl je v tom, jak jsou jednotlivé vůně koncentrovány v lihu – nejčastěji 70ti procentním.

  • parfém obsahuje 15 až 30 procento kompozice
  • toaletní voda Eau de parfum 8 až 15 procent kompozice
  • toaletní voda Eau de tilette 4 až 8 procent kompozice
  • kolínská voda obsahuje 3 až 5 procent kompozice

více v článku...

Jak parfém správně používat?

Zde platí to zlaté pravidlo, že „méně je někdy více“. Je pochopitelné, že vy si zakrátko na svou vůni zvyknete tak, že ji budete vnímat méně a méně. Tohle ale neplatí pro vaše okolí. Takže pozor na to, kolik parfému si aplikujete. Luxusní parfémy používejte spíše na večer či různé společenské události, přes den volte spíše kolínskou vodou.

Jak dlouho parfém vydrží a jak poznat, že už je čas na nákup nového?

Pokud flakon s vůní nevystavujete teplotám vyšším než 20 stupňů, můžete si být jista, že vás luxusní parfém vydrží i několik let. Pokud si ale všimnete, že se barva samotné tekutiny, či okolí uzávěru mění, znamená to, že „není něco v pořádku“ a parfém je již starý. Raději zvažte nákup nového. Stejně tak pokud vám jeho vůně přijde kyselá a pryskyřičná, je to znamení, že parfém již prochází lhůtou.

Jak vybírat správný parfém?

Vždy se řiďte hlavně tím, na jakou příležitosti chcete parfém používat a nikdy se neřiďte podle ceny. Levné parfémy jsou sice odlehčením pro peněženku, nicméně nikdy dlouho nevydrží a tak je musíte používat mnohem častěji než kvalitní, dražší parfémy.

Takže ve skutečnosti rozhodně neušetříte, jak se může zdát. Nenechte se nalákat skvělou cenou, ale dopřejte si originalitu!

You may also like

1 comment

info@press-media.cz 12.2.2019 - 15:12

Comments are closed.