Domů » Pravidla, bez kterých se sjednání cestovního pojištění neobejde

Pravidla, bez kterých se sjednání cestovního pojištění neobejde

by info@press-media.cz

Na dovolené se může přihodit cokoliv. Při akutním onemocnění nebo zranění můžete potřebovat lékařskou péči i při pobytu v cizině. Abyste však nemuseli lékařské výlohy platit ze svého, budete potřebovat pečlivě sjednané cestovní pojištění, které vás bude chránit až do výše zvolených limitů. Na co si při sjednávání cestovního pojištění musíte dávat pozor?

více v článku...

Ušetřete na cestovním pojištění bez rizika

Jestliže máte v plánu užít si svoji cestu v zahraničí bez komplikací, sjednejte si cestovní pojištění včas, abyste měli prostor pro výběr variací, které nabízí. Levné cestovní pojištění můžete získat v případě, že cestujete často nebo pokud zvolíte skupinové pojištění. Ušetřit můžete také v případě sjednání online pojištění, nebo pokud sjednáte své cestovní pojištění s předstihem. Vždy si můžete k základnímu pojištění přibrat i celou řadu užitečných připojištění, které vás ochrání v situaci, kde základ nestačí.

Ohlídejte si všechny pojistné výluky

Nejčastěji voleným připojištěním je variace úrazového pojištění nebo pojištění odpovědnosti. Proč se tzv. pojistka na blbost vyplatí nejen na cestách, si přečtěte zde. Můžete se také připojistit proti ztrátě či poškození vlastních zavazadel. Vždy si však před podepsáním pojistné smlouvy dobře prostudujte výluky, které se týkají úmyslně způsobených škod nebo pojistné události, které vznikly v souvislosti s požitím alkoholu či návykových látek. Také těhotných žen se výluky týkají v případě náhlých komplikací. Pokud se navíc v zahraničí hodláte věnovat sportům, měli byste být pojištění proti rizikovým a adrenalinovým činnostem, protože výluky se týkají i činností, které vyžadují zvláštní způsobilost.


Hledáte to nejlepší cestovní pojištění, které bude za rozumnou cenu? Prostřednictvím srovnávače cestovního pojištění můžete vyhledat a porovnat nabídku ověřených pojišťoven a najít tu nejvhodnější nabídku.


Sjednejte si cestovní pojištění online z domova

Pokud nechcete shánět pobočku způsobilou ke sjednání cestovního pojištění, měli byste zkusit modernější variantu sjednání pojištění do zahraničí on-line. Nejenom, že můžete tímto způsobem ušetřit, ale přes internet si pohodlně sjednáte pojištění i v samotný den odjezdu. Hodí se tedy i pro nečekané cestování nebo jednodenní výlety za hranice. Díky přehledným informacím si taky snadno ověříte výši pojistných limitů, na kterých závisí výše částky, která bude pojistiteli vyplacena.