Domů » Proč se mi nedaří zhubnout?

Proč se mi nedaří zhubnout?

by Filípek Dr

Už jste zkoušeli zhubnout snad 100 x a stále se vám to nedaří, případně se to povede, ale váhu si neudržíte? Pokud se jinak těšíte skvělému zdraví, pak děláte nejspíš některou z chyb, kterou uvedeme v dnešním článku. Zkuste přemýšlet o tom, zda se to netýká právě i vás.

více v článku...

Stravování

Snažíte se jíst sice zdravě, ale jíte nepravidelně? Nepravidelně nemyslíme tím, že každý den musíte jíst přesně co 3 hodiny nebo ve stejnou dobu. Myslíme tím to, že vynecháte oběd a zhltnete nějaký salát na rychlo v poklusu, a to docela pravidelně? Když se to stane občas, žádná katastrofa. Pokud však vynecháváte hlavní jídlo poměrně často a navíc hltáte, může být kámen úrazu právě zde. Tělo si ze stresu ukládá na horší časy.

Cvičení

Chodíte 3 x v týdnu běhat nebo se potit do fitka, ale stále se s vaší postavou nic neděje? Pak je chyba jednoznačně ve stereotypním cvičení. Lidské tělo má jednu úžasnou vlastnost, a to je, že si velmi rychle zvykne a dále již nereaguje. Samozřejmě vy pro své zdraví děláte maximum a zdokonalujete si fyzičku, pokud se však nechystáte na maratón, je to k ničemu. Cvičte, ale cvičení střídejte – musíte zmást své tělo, aby nevědělo, co jej čeká. V pondělí lehký běh proložený sprinty, ve středu cvičení s činkami, v pátek třeba spinning. Po nějaké to době to otočte a v pondělí činky, ve středu běh, v pátek jógu. Tělo si zkrátka nesmí zvyknout na jedno a totéž.

Kladete na sebe velké nároky

Pokud chcete zhubnout a máte upravený jídelníček, cvičíte správně, pak může být zakopaný pes ve vaší psychice. Příliš se soustředíte na hubnutí a místo měření sledujete ručičku na váze, což je chyba. Pro vás by měl být prioritní krejčovský metr. Rovněž jste si možná urvali velký kus sousta. Svůj cíl si rozkouskujte. Chcete-li zhubnout třeba 15 kg, rozplánujte si to po 5 kg. Nebude to pro vás tak demotivující. Protože na začátku to může jít docela rychle, pak váha stagnuje a opět se rozběhne. V této fázi mnoho lidí se vší snahou sekne…což je škoda. Chce to jen vydržet.

You may also like