Domů » Jak se zbavit břicha jednou pro vždy

Jak se zbavit břicha jednou pro vždy

by Filípek Dr

S břichem je to tak trochu potíž. I lidé, kteří pravidelně cvičí, si mnohdy stěžují, že je stále trápí břicho, zejména spodní část. Mít malé bříško, optimální tělesnou váhu, být v dobré kondici je úplně v pořádku, ale mnohým lidem to zkrátka nestačí a chtějí mít vysekané břicho, buchty a vypadat jako někteří fitness modelové a trenéři. Než přejdeme k tématu břicho a hubnutí, napíši pár slov.

více v článku...

Vysekané břicho

On je to de facto teď takový boom. Na YouTube, FB či Instagramu se to jen hemží dokonalými těly a šílenými tréninky. Ano, lidské tělo je opravdu neuvěřitelně tvárné a při poctivém tréninku dokážete po určité době překvapit i sami sebe. Nicméně pokud se nehodláte živit svým tělem, sestavováním jídelníčku a cvičebních plánů na míru, mějte k sobě krapet střízlivé požadavky.

Většinou (ne vždy samozřejmě) nejde opravdu o nic zdravého, protože aby všechny svaly vylezly, musí dotyčný před focením či točením videí dodržovat různé diety. Tudíž mnohdy tato těla nemají absolutně nic společného se zdravým životním stylem. Jsou přetěžována a na různých dietách. Rovněž nelze srovnávat muže a ženy. Aby si žena vysekala břicho, potřebuje tvrdě makat, jíst správně a ještě se obrnit trpělivostí – trvá jim to mnohem déle než mužům. Samozřejmě je možné mít zdravou cestou krásně ploché a pevné bříško, ale jak je již uvedeno výše, mějte střízlivé požadavky na sebe i své tělo.

Jak se zbavit břicha?

Břicho je asi největším trápením hlavně žen. Nicméně tato rada platí pro obě pohlaví. Ani ten nejtvrdší trénink a pravidelné kardio cvičení vám nezajistí krásné břicho, pokud budete hřešit na stravu. Břicho = 75% úspěchů strava a 25 % cvičení. Cvičení by mělo být zaměřeno na celé tělo, nejen na břicho. Výtečné je dynamické cvičení – Hiit Tabata, Crossfit, ale i klasické posilování mixnuté kardiem.

Klíčové je přijímat na snídani bílkoviny a sacharidy tak půl na půl, odpoledne bílkoviny v zastoupení cca 65 až 70 % zbytek sacharidy a večer už jen bílkoviny. Samozřejmě tento vzorec nemusí fungovat na všechny, protože každý člověk má jiné tělo, jinou práci, jiný trénink, jiné spalování, věk atd.

Jaké cviky na břicho zvolit?

Odpověď je snadná – všechny. Prostě různé cviky z různých úhlů. Rozhodně břicho nepřetěžujte. Tady neplatí čím více cviků, tím krásnější a vysekanější břicho. Břišní svaly má totiž úplně každý, jinak by nedokázal stát rovně, ale u většiny jsou skryty pod tukem. Takže je procvičujte, namáhejte, ale s rozumem. Spíš jim dejte čas a zaměřte se na stravu – ta je největším kamenem úrazu.

You may also like